کدخبر: ۳۳۳۸۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش رئیسی به گزارش دیوان محاسبات درباره دلارهای گمشده

واکنش رئیسی به گزارش دیوان محاسبات درباره دلارهای گمشده

اقتصادنیوز: رئیس قوه قضائیه در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود، اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت المال را داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه درخصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت گریزی امر ناپسندی است.

وی با بیان اینکه وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود، اضافه کرد: اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت‌المال را داد.

رئیس دستگاه قضا اظهارداشت: پرونده‌های برخی از دریافت‌کنندگان دلارهای 4200 تومانی در دادسرا در حال رسیدگی است و برخی دیگر منجربه صدور حکم شده و درحال اجرای حکم است.

وی افزود: بارها گفته‌ایم که دولت باید اقدام به اصلاح ساختارهای فسادزا کند.

رئیسی با بیان اینکه سازمان بازرسی به موضوع جوجه‌کشی ورود کرده است، افزود: جوجه‌کشی هم اقدام غیرقانونی بود هم غیرشرعی هم غیراخلاقی؛ توجیهات برخی متولیان امر هم غیرقابل قبول و بدتر بود.

وی افزود: اینکه چنین اقدامی رویه بوده است مطلقا قابل قبول نیست و اقتصاد سلامت بالاخص درحوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است.

رئیس قوه قضائیه گفت: برای کالاهای کشاورزی باید به موقع تدبیر کرد؛ هم بر بازار تولید هم توزیع و مصرف باید نظارت و در سال جهش تولید نظارت و شفافیت باید تشدید شود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند