کدخبر: ۳۳۴۰۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
داروی کرونا را کشف کردیم

ادعای ماداگاسکار:

داروی کرونا را کشف کردیم

اقتصادنیوز: رییس جمهوری ماداگاسکار در آفریقا دوشنبه شب مدعی شد که کشورش دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا کشف کرده که متکی بر گیاهان دارویی محلی است. نام داروی مذکور "ارگانیک" (Organics) نام دارد. این دارو از گیاه Artemisia که در برابر بیماری مالاریا اثربخش بوده در کنار گیاهان محلی دیگر که در ماداگاسکار می‌روید، تهیه شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس جمهوری ماداگاسکار در آفریقا دوشنبه شب مدعی شد که کشورش دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا کشف کرده که متکی بر گیاهان دارویی محلی است.

به گزارش تارنمای روزنامه فرامنطقه‌ای "القدس العربی"، این خبر توسط "آندری راجولینا"رییس جمهوری ماداگاسکار با حضور وزیران، سفرای خارجی و خبرنگاران حاضر در انستیتوی پژوهش‌های کاربردی ( IMRA ) اعلام شد.

نام داروی ضد کرونا "ارگانیک" (Organics) نام دارد. این دارو از گیاه Artemisia که در برابر بیماری مالاریا اثربخش بوده در کنار گیاهان محلی دیگر که در ماداگاسکار می‌روید، تهیه شده است.

چارلز اندریانجارا مدیرکل مؤسسه پژوهشی (IMRA) در این باره گفت، از داروی ضد کرونا ( Covid-Organics ) به عنوان یک داروی پیشگیری استفاده خواهد شد، هرچند مشاهدات بالینی نیز نوعی اثربخشی برای درمان کووید -۱۹ را نشان داده است.

مقام‌های ماداگاسکار از دوشنبه شب به تدریج محدودیت اعمال شده در سه شهر این کشور را برداشتند.

براساس گزارش رسمی ماداگاسکار، تاکنون ۱۲۱ تن در این کشور به کرونا متبلا شده‌اند که ۳۹ تن از آنان تاکنون بهبود یافته‌اند و هیچ بیماری تاکنون جان خود را بر اثر کووید-۱۹ از دست نداده است.

ماداگاسکار جزیره‌ای است که در اقیانوس هند در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار گرفته و پایتخت آن «آنتاناناریوو» است. این کشور چهارمین جزیره‌ی بزرگ جهان و ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و زبان‌های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی است.

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند