کدخبر: ۳۳۴۳۸۱ لینک کوتاه

بسته حمایتی فدرال‌رزرو و دولت آمریکا

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان وعده داده هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشورش تزریق کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور گفته طی دو هفته آینده، البته با موافقت کنگره، دویست و پنجاه میلیارد دلار قرار است از طریق ارسال چک به شهروندان آمریکایی پرداخت شود. تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا بیش از۶۵۰۰ نفر است و بیش از صد نفر هم در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. یکی از بخش‌هایی که شدیدا از تبعات شیوع این ویروس در آمریکا، مانند سایر کشورهای دیگر، ضربه خورده شرکت‌های هواپیمایی هستند. با خالی شدن هواپیماها از مسافران، شرکت‌های هواپیمایی در ایالات‌متحده برای سرپا ماندن نیاز به ۵۰ میلیارد دلار دارند. بانک‌مرکزی آمریکا دو هفته پیش در اقدامی ناگهانی نرخ سود بانکی را نیم درصد کاهش داد و سه روز پیش هم با کاهش مجدد آن این نرخ را به صفر رساند. آخرین باری که آمریکا به‌طور ناگهانی نرخ سود را کاهش داده بود به دوران بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی باز‌می‌گردد.

به گزارش اقتصادنیوز،    کاهش نرخ سود بانکی برای اقتصاد یک کشور عموما نشانه خوبی تلقی نمی‌شود؛ این اقدام برای تشویق بیشتر افراد و کسب‌وکارها برای وام گرفتن از بانک‌ها و موسسات مالی انجام می‌گیرد.  جرومی پاول، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا در سخنرانی خود درخصوص بسته حمایتی گفت: «اولویت اصلی ما در مقطع کنونی پاسخ به نیازهای درمانی و کاستن از تبعات اقتصادی بیشتر این ویروس است. وظیفه بانک‌مرکزی آن است که تا حد امکان ثبات را به اقتصاد بازگرداند تا فعالیت‌ها به سرعت به سطح قبل بازگردند.»

کنث راگوف: استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد

گرایش ‌کاری: اقتصاد کلان و آموزش

مکتب فکری: نئوکینزین

 

بسته حمایتی فدرال‌رزرو و دولت آمریکا

 بانک‌مرکزی آمریکا تاکنون اقدامات زیادی برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا انجام داده که کاهش نرخ بهره به ۲۵/ ۰ درصد و ارائه یک خط اعتباری ۳۵۰ میلیارد دلاری به کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط از جمله آنها بوده است. بازنگری جدی اقتصادی در پیش است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند