کدخبر: ۳۳۵۴۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استعفا مشاور ارشد سیاست داخلی ترامپ/ تهدید رئیس کمپین انتخاباتی به اخراج/ پیشی گرفتن بایدن در برخی ایالات

اقتصادنیوز: رئیس شورای سیاست داخلی کاخ سفید به زودی از سمت خود در دولت آمریکا کناره گیری می‌کند. همچنین ترامپ به دلیل عقب ماندن از بایدن، رئیس کمپین انتخاباتی خود را تهدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از منابع مختلف خبری؛ یکی از مقامات کاخ سفید کناره گیری گروگن از سمت خود را، که اولین بار نشریه وال استریت ژورنال گزارش داد، تائید کرد.

رئیس شورای سیاست داخلی کاخ سفید به وال استریت ژورنال گفت که در ۲۴ می‌سمت خود را در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ترک می‌کند.

گزارش‌های خبری مبنی بر کناره گیری گروگن از سمت خود پس از ورود مارک میدووز، به عنوان چهارمین رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، بیشتر قوت گرفت.

گروگن از فوریه سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس شورای سیاست داخلی کاخ سفید مشغول بکار شد. گروگن یکی از اعضای اصلی کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کروناست که از اواخر ژانویه تشکیل شد. هنوز مشخص نیست چه کسی به عنوان رئیس شورای سیاست داخلی کاخ سفید جانشین او می‌شود.

کناره گیری گروگن از سمت خود تازه‌ترین تغییر در ترکیب کارکنان دولت ترامپ در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا در آمریکاست.

جدیدترین آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از یک میلیون و ۵۲ هزار آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، نزدیک به ۶۱ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب آمریکا از لحاظ شمار مبتلایان معادل یک سوم آمار جهانی را به خود اختصاص داده است. همچنین قربانیان ویروس کرونا در آمریکا معادل یک چهارم آمار جهانی است. روز گذشته روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا بسیار بیشتر از آماری است که دولت ترامپ اعلام کرده است.

ترامپ به دلیل عقب ماندن از بایدن، رئیس کمپین انتخاباتی خود را تهدید کرد

رئیس جمهور آمریکا به دلیل عقب افتادن در نظرسنجی‌ها نسبت به رقیب دموکرات خود، رئیس ستاد انتخاباتی خود را تهدید به شکایت کرد.

 به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل پیشتازی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ در نظرسنجی ها، رئیس کمپین انتخاباتی خود را به باد انتقاد گرفت.

سه منبع آگاه به موضوع به شبکه خبری سی ان ان اعلام کردند ترامپ در مکالمه تلفنی برد پارسکاله، مدیر کمپین انتخاباتی خود را با فریاد به باد انتقاد گرفت. روزنامه نیویورک تایمز نیز بعدا با استناد به منابع خبری آگاه گفت‌و‌گوی تلفنی ترامپ و رئیس کمپین انتخاباتی‌اش را تائید کرد.

سی ان ان گزارش داد ترامپ گفت‌و‌گوی پرتنشی با پارسکاله داشته و حتی در یک لحظه او را تهدید به شکایت کرده است. سی ان ان یادآور شد هنوز مشخص نیست که رئیس جمهور تا چه حد در این باره جدی است.

سی ان ان گزارش داد دو روز پیش از درگیری لفظی ترامپ و پارسکله، او و چند مشاور ارشد سیاسی رئیس جمهور درباره فعالیت‌های داخلی کمپین و کمیته ملی جمهوری خواه اطلاعاتی را در اختیار ترامپ قرار دادند، مبنی بر اینکه موقعیت او در برخی از ایالت‌های مهم برای رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ به خطر افتاده است.

سخنگوی کاخ سفید و رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ هنوز به درخواست هیل برای اظهارنظر در این باره پاسخ ندادند.

جدیدترین نظرسنجی‌های انتخاباتی در آمریکا نشان می‌دهد که جو بایدن، معاون پیشین باراک اوباما از دونالد ترامپ پیشی گرفته است. بر این اساس، نظرسنجی نشریه یو اس اس تودی نشان می‌دهد بایدن موفق به کسب حمایت ۴۴ درصد از رای دهندگان شده است. در این نظرسنجی ترامپ تنها ۳۸ درصد آرای رای دهندگان را کسب کرده است. اختلاف ۶ درصدی آرا میان ترامپ و بایدن در حالی است که در نظرسنجی ماه دسامبر ترامپ ۳ درصد جلوتر از بایدن بود.

تحلیلگران بر این باورند که شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکارآمدی دولت ترامپ در مدیریت این بحران به کاهش محبوبیت او منجر شده است. این امر نگرانی حزب جمهوریخواه را در پی داشته است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ماه نوامبر (آبان ماه) برگزار شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند