کدخبر: ۳۳۵۶۶۱ لینک کوتاه

گلایه‌های منتشر نشده سردار سلیمانی از دانشگاه و حوزه علمیه

اقتصادنیوز: کانال تلگرامی منتسب به شهید سپهبد سلیمانی ویدیویی از ایشان را در حال گلایه‌ از سیستم آموزشی کشور با مخاطبین به اشتراک گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، در این ویدئو که با توضیحاتی مبنی بر "گلایه سپهبد قاسم سلیمانی به جایگاه اندیشه امام و آیت‌الله خامنه‌ای در سیستم آموزشی کشور به مناسبت روز معلم" نشر یافته است، حاج قاسم می گوید:

«اگر ما بخواهیم یک تربیت حقیقی و اداره حقیقی در ابعاد گوناگون و یا یک فرضیه هایی را در ابعاد دینی و حکومتی اشاعه بدهیم، جامع ترین آن در این دو کلام است.؛کلام امام دیروز جامعه ما و کلام امام امروز جامعه.

متاسفانه در هر دو جایگاه علمی، هم در حوزه مقدس و هم در دانشگاه محترم، به این دو نظریه مظنون به غریب  است. من خودم دانشجو بودم و آنچه که در دانشگاه ما مطرح بود، وصیتنامه امام به صورت داوطلبانه بود. در بحث مقام معظم رهبری هم بسیار بعید می دانم درسی در دانشگاه وجود داشته باشد. 

متاسفانه در حوزه های علمیه ما که باید پایه اصلی تدریس، تفکر، فقه، عرفان، معرفت و تربیت امام باشد، اما غایب است. مقام معظم رهبری هم محروم و غایب است. اگر بخواهیم این تربیت به طور جدی در ابعاد مختلف جامعه و حوزه ریشه بدواند؛ باید در تربیت نخبگان در دانشگاه و حوزه باید به این دو فکر متعالی و عالی که همه ابعاد مختلف و نظریات نتعالی در آن وجود دارد،  اهتمام جدی و اساسی شود.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند