ترامپ از گفت‌وگو با رییس جمهوری چین امتناع کرد

کدخبر: 337643
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به دلیل این که پکن را عامل شیوع بیماری کرونا می‌داند، از گفت و گو با شی چی پینگ رییس جمهوری چین خودداری کرده ‌است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  رییس جمهوری آمریکا گفت: وی هم اکنون خواهان گفت‌وگو با رییس جمهوری چین نیست زیرا به علت نقش این کشور در گسترش ویروس کرونا از این کشور بسیار ناامید است.

ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس بیزینس در مورد اینکه آیا وی به تازگی با رییس جمهوری چین گفتگو کرده است، گفت: ما رابطه بسیار خوبی داریم اما در حال حاضر من نمی‌خواهم با او صحبت کنم. من نمی‌خواهم با او صحبت کنم. 

وی گفت: من از چین بسیار ناامید شده‌ام و همین حالا به شما می‌گویم. 

ترامپ با لحنی جسورانه افزود: ما می‌توانستیم کل روابط را (با چین) قطع کنیم. اگر ما این کار را می‌کردیم چه اتفاقی می‌افتد؟ شما می‌توانستید ۵۰۰ میلیارد دلار ذخیره کنید. 

به گزارش ایرنا، به دنبال افزایش روزانه مبتلایان کرونا در آمریکا، ترامپ با بهانه جویی و نادیده گرفتن ضعف‌های دولت خود، چین را عامل شیوع ویروس کرونا در جهان می‌داند و با این کار می‌خواهد تا از بار مسئولیت در قبال جان باختن هزاران شهروند آمریکایی شانه خالی کند. 

در شرایطی که تصور می‌شد آمریکا و چین با امضای مرحله اول توافق تجاری موفق به حل بسیاری از اختلافات شده‌اند، منازعات تجاری و اقتصادی آن‌ها بخصوص پس از شیوع کرونا تشدید شده است. 

افزون بر منازعات اقتصادی، روابط سیاسی دو کشور افول کرده و روزانه سیاستمداران دو طرف مشغول حملات و هجمه‌های لفظی هستند و رسانه‌های دو طرف نیز مطالب انتقادی وسیعی منتشر کرده‌اند. 

همزمان آمریکا فشارهای خود را بر چین افزایش داده و تلاش می‌کند تا این کشور را مسئول شیوع ویروس کرونا معرفی کند و از متحدانش نیز برای همکاری دعوت کرده است اما چین کماکان تاکید می‌کند که منشاء ویروس را دانشمندان باید پیدا کنند. 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما