کدخبر: ۳۳۸۴۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آرزوی روحانی درباره رابطه دولتش با مجلس یازدهم

آرزوی روحانی درباره رابطه دولتش با مجلس یازدهم

اقتصادنیوز: رئیس جمهور گفت: اینکه مجلس از چه جناحی تشکیل شده، از فرعیات بوده و مهم نیست. بار سنگین مسئولین، همه جناح بندی‌ها در مجلس را می‌زداید، در دولت هم همینطور است. ما کار و فعالیت مجلس یازدهم را به فال نیک می‌گیریم و اعلام می‌کنیم در چهارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت به پایان مجلس دوره دهم اشاره کرد و گفت: امروز مراسم اختتامیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. چهارسال با این مجلس کار کردیم. در روزهایی کاملا در کنار هم بودیم و همدیگر را یاری و کمک کردیم که البته میتوانستیم بیش از این همدیگر را کمک کنیم. به هر حال زمانی که اعضای دولت را به مجلس معرفی کردیم در زمان مقرر توانستیم رای اعتماد نمایندگان را جلب کنیم و دولت بتواند فعالیت خود را انجام دهد.  

روحانی با بیان این که مجلس نقش بسیار مهمی دارد و برای مردم بسیار حایز اهمیت است گفت: اولا جزو افتخارات جمهوری اسلامی است که از روز اول تاکنون هیچ وقت دوره فطرت نداشتیم، تاریخ از مشروطه به این طرف همیشه دوران های فطرتی داشتیم که مجلسی می‌آمد منحل می‌شد و بعد از یکسال یا دوسال مجلسی نداشتیم. دولت در آن دوره لوایح قانونی برای خود تصویب می‌کرد دومرتبه مجلس بعدی سرکار می‌آمد.  

رییس جمهوری افزود: این که ما از اسفند سال ۱۳۵۸ که انتخابات مجلس شورای اسلامی را در اولین دوره داشتیم و در خرداد ۱۳۵۹ که روز افتتاح اولین مجلس شورای اسلامی بود همین طور ۴ سال به ۴ سال پشت سر هم این ۱۰ دوره یعنی از سال ۱۳۵۹ الان هم ۱۳۹۹ درست در این ۴۰ سال ۱۰ مجلس آمدند و رفتند.

وی با بیان این که شرایط مجلس در دوره‌های مختلف فرق می کرد گفت: از مجلس دهم به خاطر حمایت‌هایی که از دولت کردند و همکاری‌ها و تفاهم‌هایی که داشتیم باید تشکر کنم البته می توانستیم تفاهم بیشتری داشته باشیم و این امیدواری را برای مجلس بعدی می‌گذارم. 

روحانی افزود: اگر در مجلس دهم ما بیش از حدی که شاهد بودیم می‌توانستیم باهم نزدیکتر باشیم و تفاهم بیشتر داشته باشیم، سریعتر کارها را پیش ببریم و به هر حال چیزی که برای کشور لازم می دانستیم لایحه دو فوریت میدادیم. البته یک دوفوریت ما تا آخر این مجلس ماند. از اول دولت ۳ سال این دوفوریت ماند و به جایی هم نرسید که می‌توانستیم اینها را با هماهنگی نزدیکتر انجام بدهیم. به هر حال ما تسلیم قانون اساسی هستیم.  

رییس جمهوری ادامه داد: کاملا در برابر اختیاراتی که مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی دارد ما نیز کاملا مجری قانون اساسی خواهیم بود. قبلا هم بودیم و باز هم خواهیم بود. اما همه چه دولت و چه مجلس باید در اجرای قانون اساسی دقیق باشیم و با دقت آن را عمل کنیم. آرزوی من این است که ارتباط دولت با مجلس یازدهم نزدیک‌تر باشد. زیرا این به نفع مردم است. امسال سال سختی است. هم به دلیل تحریم‌ها و هم کرونا و مردم دوست دارند منتخبان آنها در دولت و مجلس مشکلات آنها را حل کند. دولت و مجلس منتخبان و وکیل مردم هستند و باید به دنبال حل مشکلات مردم باشند.

وی در پایان گفت: اینکه مجلس از چه جناحی تشکیل شده، از فرعیات بوده و مهم نیست. بار سنگین مسئولین، همه جناح بندی‌ها در مجلس را می‌زداید، در دولت هم همینطور است. ما کار و فعالیت مجلس یازدهم را به فال نیک می‌گیریم و اعلام می‌کنیم در چهارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود. ما معتقدیم باید برای حل مشکلات مردم دست به دست هم دهیم. زیرا مردم همین را از ما می‌خواهند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند