کدخبر: ۳۳۸۵۰۰ لینک کوتاه

گزارش نیویورک‌‌تایمز از تغییر رفتار ترامپ و کاهش نسبی تنش ایران و آمریکا

اقتصادنیوز: نیویورک تایمز در گزارشی به تنش میان ایران و آمریکا پرداخت و نوشت: هم ایران و هم ایالات متحده شش ماه قبل از انتخابات آمریکا خواهان جنگ نیستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، نیویورک تایمز در گزارشی با اشره به اینکه تنش میان ایران و آمریکا کاهش یافته است، نوشت: رفتار آمریکا به نوعی همکاری محدود تغییر کرده است. عراق جایی است که بارزترین تغییرات را می‌توان در آن مشاهده کرد. جایی که تهران حمایت خود از نخست وزیر جدید اعلام کرده و حملات راکتی نیروهای مورد حمایت ایران علیه نیروهای آمریکایی متوقف شده است. در این میان آمریکایی‌ها نیز نشان دادند که به دنبال افزایش تنش در عراق نیستند.

در ادامه این گزارش آمده است: این تغییرات حتی اگر دائمی نباشد یا به پایان دشمنی‌ها منجر نشود، حداقل تنش‌ها را آرام می‌کند و خطر جنگ مستقیم را کاهش داده است.

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در این باره به نیویورک‌تایمز گفت: جنگ احتمال کمتری دارد، اما همچنان خطر رویارویی وجود دارد. البته احتمال آن کمتر شده است؛ چراکه هدف هر دو بازیگر اصلی تغییر کرده است. هم ایران و هم ایالات متحده شش ماه قبل از انتخابات آمریکا خواهان جنگ نیستند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند