هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا

کدخبر: 379458
اقتصادنیوز: مقامات ارشد پنتاگون در گزارشی به خطر حملات مستقیم به پایگاه‌های آمریکا در داخل این کشور و لزوم اتخاذ راهبردهای نوین اشاره کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، گزارش‌های منتشر شده حکایت از آن دارد که پایگاه‌های ارتش ایالات متحده در داخل این کشور با خطر واقعی حملات عمدی و مستقیم از سوی دشمنان روبرو هستند و باید راهبردهای جدیدی برای تقویت دفاع به کار گرفته شوند.

به نوشته روزنامه «واشنگتن تایمز» مقامات ارشد پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در گزارشی 16 صفحه‌ای اعلام کردند که دشمنان این کشور قادرند به طور مستقیم پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند. پنتاگون هشدار داده که حملات سایبری، دامن زدن به اعتراضات و حتی حمایت مالی از فعالیت‌های جنایتکارانه از سوی دشمنان آمریکا، تهدیدهای مهم  این کشور در قرن 21 محسوب می‌شوند.

در بخشی از این گزارش آمده است، دشمنان از شبکه‌های پیچیده اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی برای هدف قرار دادن تأسیسات نظامی و اهداف مرتبط با نیروهای دوست، از جمله سازمان‌های بخش خصوصی و زیرساخت‌های غیرنظامی استفاده می‌کنند.

در بخش دیگر این گزارش آمده است، افزایش دسترسی به فضای مجازی، توانایی‌های فضایی و سلاح‌های کشتار جمعی به طور چشمگیری خطر عملیات دشمن را در آمریکا  افزایش می دهد.راهبرد ارتش آمریکا نیز شامل این فرضیه اصلی است که دشمنان آمریکا تاسیسات داخل  و خارج از کشور را با استفاده از روش‌های متعارف و غیر متعارف از جمله حملات سایبری، دامن زدن به اعتراضات و جنایات تحت حملات خود قرار می‌دهند.

در این گزارش همچنین آمده است که برای مقابله با حملات احتمالی، ارتش باید یک راهبرد چهار جانبه  متکی به فناوری پیشرفته داشته باشد. این راهبردهای چهار جانبه شامل مراقبت از مردم، تقویت آمادگی، نوین سازی و نوآوری در تاسیسات ارتش و ترویج نظارت هستند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که طی روزهای گذشته به وزارت خزانه داری و وزارت امنیت داخلی آمریکا حملات سایبری شد. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نگران هستند هکرهایی که وزارت خزانه‌داری آمریکا را هدف قرار داده‌اند ممکن است از ابزار مشابه برای نفوذ به دیگر سازمان‌های آمریکایی استفاده کرده باشند

تیتر یک
  • آیا دوره ارزهای دیجیتالی تمام شده است؟

    یک تحلیلگر برجسته رمزنگاری که با پیش بینی دقیق زمان سقوط بازار ۲۰۱۹ به محبوبیت رسیده است ، به معامله گران هشدار می دهد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما