حرف‌های ضد و نقیض آمریکایی ها و چینی ها درباره محل سقوط موشک

کدخبر: 411004
اقتصاد نیوز : اظهار نظرهای متناقضی درباره محل سقوط موشک چینی منتشر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، مرکز فضایی چین گفته است که بقایای موشکشان که در حال حرکت به سمت زمین بود در اقیانوس هند سقوط کرده است.

رسانه‌های دولتی چین اعلام کرده‌اند که بخش اصلی موشک در هنگام عبور از جو نابود شده است و زباله‌های آن صبح امروز در غرب مالدیو و در اقیانوس هند سقوط کرده است.

موشک چینی کجا سقوط کرد؟/ چینی‌ها:موشک به اقیانوس خورد، آمریکایی‌ها:هنوز مشخص نیست

تا قبل از این گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره مکان احتمالی تصادف موشک با زمین وجود داشت و مسئولان آمریکایی هشدار داده بودند که سقوط موشک با زمین در مناطقی منجر به مرگ افراد بشود. از سویی مسئولان چینی تاکید می‌کردند که خطر این موضوع بسیار کم است.

مسئولان چینی حالا گفته‌اند که ساعت ۱۰:۲۴ دقیقه به وقت پکن در روز یکشنبه موشک چینی که در حال سقوط به سمت زمین بود وارد جو شده است و این اتفاق هیچ زخمی یا خسارتی نداشته است. آن‌ها می‌گویند این زباله فضایی ۲۰ تنی وارد اقیانوس هند شده است. اما از سویی فرماندهی فضایی آمریکا اعلام کرده است که موشک از روی شبه جزیره عربی وارد جو شده زمین شده است و با عدم تایید صحبت‌های مرکز فضایی چین آن‌ها گفتند که هنوز معلوم نیست که موشک به خشکی یا دریا برخورد کرده است. 

مرکز فضایی اسپیس ترک هم که از اطلاعات ارتش آمریکا استفاده می‌کند اعلام کرده که موشک قبل از این که در اقیانوس هند سقوط کند، در آسمان عربستان مشاهده شده است.

به گزارش خبرآنلاین، این زباله فضایی، بخش عظیمی از یک موشک چینی است که چندی پیش به فضا پرتاب شد. این بخش موشک حدود ۳۰متر طول و ۲۲ تن وزن دارد و کارشناسان پیشبینی کرده بودند که در روزهای ابتدایی همین هفته وارد اتمسفر شده و به زمین برخورد می‌کند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما