طالبان تعهد داد/ زنان و دختران به مدرسه خواهند رفت/ خطری جان و مال مردم را تهدید نمی کند

کدخبر: 433953
اقتصاد نیوز : سخنگوی طالبان گفت: ضمانت ها و بیانیه های رسمی ما اطمینان می دهد که هیچ گونه خطری برای اموال، آبرو و زندگی شهروندان افغانستان وجود نخواهد داشت.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، سهیل شاهین سخنگوی  طالبان  دوشنبه شب در  مصاحبه  با کریستین امانپور مجری شبکه سی ان ان گفت: مردم نباید ترس و وحشت داشته باشند، این تعهد ماست، آنها در زمان حاضر می‌توانند در مناطق تحت کنترل ما زندگی عادی افراد را مشاهده کنند.

شاهین افزود: در این مناطق مدارس و اداره‌ها باز هستند و تجار به کار خود مشغولند. بنابراین، این مثال عملی ما است. پس چرا آنها (مردم) وحشت زده اند؟ آنها نباید وحشت کنند.

در اکوایران ببینید:رمز پیروزی بدون خونریزی طالبان

سخنگوی طالبان در مورد ترس و وحشت مردم، مراکز ایست بازرسی و احتمال رجوع طالبان به در منازل افرادی که با سازمان‌ های بین المللی همکاری داشته اند گفت: مراکز ایست بازرسی تنها یک اقدام امنیتی است.

شاهین تاکید کرد، این مراکز باید از هرگونه ناامنی جلوگیری کنند که سارقان و آدم ربایان آنچه را که می‌خواهند نتوانند انجام دهند.

سخنگوی طالبان در مورد حقوق  زنان  در  افغانستان  گفت: زنان و دختران به عنوان  معلم  و  دانش آموز  به  مدرسه  خواهند رفت شما در چند روز آینده شاهد آن خواهید بود.

به دنبال کنترل کامل طالبان بر کابل، ذبیح الله مجاهد دیگر سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که هیچ کس اجازه تهدید و آزار مقامات پیشین  دولت  افغانستان را ندارد.

تیتر یک
  • احیای هژمونی ایالات متحده امکان‌پذیر است؟

    اقتصادنیوز: همیشه در هر رقابتی، دو استراتژی اساسی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. استراتژی اول تهاجمی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما