رییس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد:

آنچه امروز در فلسطین شاهد هستیم، تحقق وعده الهی است

کدخبر: ۶۰۲۹۰۶
اقتصاد نیوز:رییس دولت سیزدهم بر ضرورت تسریع در تکمیل عملیات اجرایی احداث گذرگاه ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد
آنچه امروز در فلسطین شاهد هستیم، تحقق وعده الهی است

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا ،  سیدابراهیم رییسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه هیات دولت، با اشاره به عملیات دلیرانه و پیروزمندانه مجاهدان فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی و تبریک این پیروزی به ملت فلسطین، گفت: آنچه امروز در فلسطین شاهد هستیم، تحقق وعده الهی و نتیجه عمل به راهبردی است که تأکید دارد آنچه دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند، نه سازش و تسلیم، بلکه ایستادگی است.

رئیس‌جمهور عملیات غرورآفرین «طوفان الاقصی» را رسوایی بزرگ امنیتی، نظامی و اطلاعاتی برای رژیم صهیونیستی توصیف و تصریح کرد: این عملیات ظفرمندانه و اتحاد و انسجامی که در میان نیروهای مقاومت مشاهده می‌شود، نویدبخش پیروزی‌های بزرگ‌تر بوده و گواه آن است که پیروزی بر دشمن زوال‌پذیر صهیونیستی، دست‌یافتنی است.

 رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وقوع زمین لرزه در کشور افغانستان و ابراز همدردی با خانواده‌های مصیبت دیده، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به کشور همسایه آمادگی دارد.

رئیس‌جمهور با تبریک هفته نیروی انتظامی به همه نیروهای حافظ امنیت در مناطق مختلف کشور از شهرها و روستاها تا مرزهای سراسر کشور، یاد شهدای امنیت کشور را نیز گرامی‌داشت و از مسئولان فراجا خواست که پیشگیری از وقوع جرم و نیز جرایم سازمان‌یافته را در اولویت کار خود قرار دهند.

 رئیسی به آغاز رسمی عملیات اجرایی احداث گذرگاه ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت تسریع در تکمیل این طرح، بهره‌برداری از آن را موجب ارتقای سطح تعاملات و تبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور و همچنین کشورهای منطقه دانست و گفت: مسائل منطقه باید با گفتگوی کشورهای منطقه و بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود.

در این جلسه وزیر امور خارجه نیز گزارشی از پیروزی‌های جریان مقاومت فلسطین ارائه کرد و اهداف این عملیات را مقابله موثر با هتک حرمت مسجد الاقصی، حمایت از مردم فلسطین و توجه دادن جهانیان به زخم بهبودنیافته اشغال فلسطین عنوان کرد.

استانداران سمنان و بوشهر نیز در پایان جلسه امروز هیات دولت گزارشی از کیفیت اجرای طرح‌ها و برنامه‌های دولت در استان‌های محل ماموریت خود و نیز میزان اجرای مصوبات سفر استانی دولت مردمی ارائه کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی