خبر خوش درباره بارندگی/حجم آب سدهای کشور چقدر شد؟

کدخبر: ۶۳۱۰۸۴
اقتصادنیوز: میزان پرشدگی سدهای کشورهای از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به 45 درصد افزایش یافت.
خبر خوش درباره بارندگی/حجم آب سدهای کشور چقدر شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بارش‌های کشور گرچه هنوز نسبت به سال گذشته کاهش ۲۸ درصدی دارد، اما بارندگی‌های اخیر اندکی بر روی حجم آب سدها اثر مثبت گذاشته است.

بر این اساس، میزان پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته ۴۲ درصد بود در هفته جاری و از ابتدای سال آبی جاری تا پنجم اسفند ماه به ۴۵ درصد افزایش یافته است.

با این وجود، حجم آب در سدهای مهم کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پنجم اسفند ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته چهار درصد کاهش را نشان می‌دهد.

خبر مرتبط
نفس های آخر سد آبشینه‌ |تصاویر

سد خاکی آبشینه در ۱۵ کیلومتری شرق شهر همدان واقع شده است که از سرریز سد اکباتان و رودخانه آبشینه تغذیه میشود. این سد محلی است برای استراحت پرندگان مهاجر./مهر

حجم آب موجود در سدهای کشور تا پنجم اسفند ماه به ۲۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است. این میزان در سال آبی گذشته ۲۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون مترمکعب بود.

 

کاهش ۱۵ درصدی میزان آب ورودی به سدها

میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پنجم اسفند ماه در حالی به رقم ۱۰ میلیارد و ۴۳۰ میلیون مترمکعب رسید که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب بوده که ۱۵ درصد کاهش‌یافته است.

افزایش ۲۲ درصدی خروجی آب از سدها

بر اساس اعلام دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پنجم اسفند ماه ۹ میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب آب برای مصارف مختلف از سدها خارج شده است.

این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که هفت میلیارد و ۹۹۰ میلیون مترمکعب آب از سدها خارج شده رشد ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید