جزئیات توسعه توسعه حمل و نقلی ایران و روسیه/ آخرین وضعیت راه آهن رشت-آستارا

کدخبر: ۶۴۰۱۶۰
اقتصادنیوز: سفیر ایران و معاون وزیر حمل و نقل روسیه در دیداری راهکارهای توسعه حمل و نقلی در چارچوب کریدور شمال - جنوب را بررسی کردند.
جزئیات توسعه توسعه حمل و نقلی ایران و روسیه/ آخرین وضعیت راه آهن رشت-آستارا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در جریان دیدار روز گذشته کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه با معاون وزیر حمل و نقل این کشور، روند همکاری‌های فیمابین در خصوص ساخت راه آهن رشت - آستارا در چارچوب گذرگاه بین‌المللی شمال - جنوب مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این مذاکرات اعلام شد که تدوین قرارداد اجرایی موافقتنامه ساخت این قطعه از کریدور مراحل نهایی خود را طی می‌کند و بزودی می‌توان شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه بود.

خبر مرتبط
سه کشور به کمک اوکراین آمدند/ خطر بزرگ در کمین روسیه

اقتصادنیوز: فایننشال تایمز فاش کرد اوکراین در حال تشویق لهستان، رومانی و اسپانیاست تا سیستم‌های پاتریوت خودشان را به کی‌یف بدهند.

سرگئی پاولوف، قائم مقام راه آهن روسیه نیز که در این جلسه حضور داشت، اذعان نمود که حمل بار کانتینری از شاخه شرقی این کریدور از گمرکات "سرخس" و "اینچه برون" در سه ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 400 درصدی برخوردار بود و مذاکرات با راه آهن ایران بمنظور تعیین تعرفه جهت حمل کود و ذغال سنگ به مقاصد کشورهای ایران، امارات متحده عربی و هند در حال جریان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی