جریمه برای توزیع کنندگان شکر بالاتر از نرخ مصوب

کدخبر: ۶۴۹۳۰۰
اقتصادنیوز: با توجه به هزینه‌های تولید و منطقی نبودن قیمت شکر فله، محصول بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که همین امر منجر به اعمال جرایم برخی توزیع کنندگان شده است.
جریمه برای توزیع کنندگان شکر بالاتر از نرخ مصوب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: با توجه به هزینه‌های تولید و منطقی نبودن قیمت شکر فله، محصول بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود که همین امر منجر به اعمال جرایم برخی توزیع‌کنندگان شده است.

رضا کنگری گفت: قیمت مصوب هر کیلو شکر فله ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان و شکر بسته بندی یک کیلویی ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما قیمت شکر فله غیرکارشناسی شده که همین امر منجر به آشفتگی بازار شکر شده است.

خبر مرتبط
طرح تازه عرضه گوشت در میادین میوه و تره‌بار + جزئیات

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از فروش آنلاین گوشت قرمز در میادین میوه و تره‌بار پایتخت خبر داد.

او قیمت منطقی هرکیلو شکر فله را ۴۵ هزار و ۹۸۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نرخ مصوبی که برای شکر فله در بازار اعلام نشده است، شکر تا ۴۸ هزارتومان در بازار عرضه می شود که در نهایت عرضه شکر خارج از شبکه منجر به اخذ جرایم برای واحدهای صنفی متخلف شده است. این درحالی است که اگر برمبنای آنالیز قیمت ارائه شود، همانند سنوات گذشته بازار با ثبات می‌رسد.

کنگری با بیان اینکه کمبودی در عرضه برنج نداریم، افزود: قیمت کنونی هرکیلو برنج ایرانی هاشمی ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزارتومان، ارقام پرمحصول ۶۰ تا ۶۵ هزارتومان و برنج خارجی ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان است که با احتساب ۱۵ درصد سود باید در خرده‌فروشی عرضه شود که نسبت به ابتدای سال ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد داشته است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره آخرین وضعیت بازار حبوبات افزود: قیمت حبوبات وارداتی همچون عدس و لوبیا قرمز ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد داشته است.

خبر مرتبط
قیمت گوشت مرغ، گوشت گوشت گوساله و دام زنده امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳/ بوقلمون ارزان شد+ جدول

​اقتصادنیوز: امروز بازار گوشت مرغ شاهد ثبات قیمت مرغ است که هر کیلو نسبت به روز پیش در پیش 81,251 تومان خرید و فروش شد.

او از افزایش ۲۳ درصدی قیمت چای خبر داد و گفت: ارزش افزوده چای از یک درصد به ۱۰ درصد افزایش یافت، اما هنوز اعمال نشده که همین امر منجر به توزیع قطره چکانی شده است. با اعمال افزایش ۲۳ درصدی قیمت چای بسته‌بندی نیم کیلویی به ۳۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

کنگری گفت: در حال حاضر عرضه و تقاضا در بازار اقلام اساسی برابری می کند که فراوانی کالا در کنار رکود بازار موجب شده تا نوسان قیمتی نداشته باشیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی