خبرگزاری دولتی روسیه مدعی شد:

فوری/ توافق جامع ایران و روسیه تعلیق شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۵۲۷۱۹
اقتصادنیوز: خبرگزاری دولتی روسیه روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه گزارش داد که توافق جدید بین مسکو و تهران در زمینه همکاری همه‌جانبه به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی با آن مواجه هستند، به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است.
فوری/ توافق جامع ایران و روسیه تعلیق شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، خبرگزاری دولتی روسیه روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه ادعا کرد که توافق جدید بین مسکو و تهران در زمینه همکاری همه‌جانبه به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی با آن مواجه هستند، به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است.

به گفته رویترز، ضمیر کابلوف، مقام وزارت امور خارجه این کشور گفت: «این یک تصمیم استراتژیک رهبری دو کشور است. این روند به دلیل مشکلاتی که شرکای ایرانی ما دارند، متوقف شده است.»

هیچ اظهارنظر فوری در‌این‌باره از طرف ایرانی وجود ندارد.

خبر مرتبط
خبر مهمی که وزیر خارجه روسیه درباره بریکس داد

اقتصادنیوز: کشورهای بریکس همچنان در پرداخت‌های خود به ارزهای ملی تمرکز می‌کنند.

روسیه و ایران در سال‌های اخیر روابط نزدیکی برقرار کرده‌اند و در تلاش برای برقراری آنچه می‌گویند نظم جهانی چندقطبی است، علیه آنچه به‌عنوان سیاست خارجی مخرب ایالات متحده می‌دانند، فشار آورده‌اند.

کار بر روی یک توافق بزرگ جدید بین مسکو و تهران در سپتامبر 2022 در جریان دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید جمهوری اسلامی، اعلام شد. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی