کدخبر: ۲۷۵۲۴۷ لینک کوتاه

دستگیری عاملان کلاهبرداری پیامکی یک میلیاردی در بابلسر

ايسنا : اقتصاد نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان "بابلسر" از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران پیامکی با بیش از یک میلیارد ریال برداشت غیر مجاز خبر داد.

به  گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، عبداله رضوانی اظهارکرد:در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری پیامکی از شهروندان در شهرستان بابلسر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات از مالباختگان، کارآگاهان پلیس آگاهی دریافتند، افرادی با شماره ناشناس اقدام به برقراری تماس تلفنی با شهروندان کرده و با طرح مطالبی اقوا کننده همچون" شما برنده جایزه کمک هزینه سفر به کربلا در قرعه‌کشی یکی از اپراتورهای تلفن همراه شده‌اید" افراد را با شگردهای خاص به پای دستگاه خودپرداز هدایت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر، ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با استفاده از شگردهای خاص پلیسی متهمان را در یکی از شهرستان های استان البرز شناسایی کردند.

رضوانی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهمان و هماهنگی قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دو متهم به کلاهبرداری را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر، اظهار کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی و کلاهبرداری یک میلیارد ریالی به صورت برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شکات اعتراف کردند.

رضوانی با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند به شهروندان هشدار داد: فریب کلاهبرداران پیامکی را نخورند و تحت هیچ شرایطی اطلاعات بانکی خود را در اختیار "کلاهبرداران پیامکی" قرار ندهند .

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر تاکید کرد: برای دریافت جایزه به هیچ عنوان نیاز به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست و نباید هیچ عملیات بانکی از سوی فرد انجام شود.