کدخبر: ۲۹۶۴۳۳ لینک کوتاه

رژیم ۱۶:۸ راهی مناسب برای کاهش وزن

اقتصادنیوز: رژیم گرفتن متناوب در چند سال اخیر به عنوان راهی برای کاهش وزن و بهبود کلی سلامتی در کانون توجه قرار گرفته است و روش های مختلفی برای تمرین این مورد وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک یکی از رویکردهای جدید، خوردن غذا در زمان های محدود است، شما می توانید 8 ساعت در روز غذا بخورید و 16 ساعت هیچ چیزی نخورید ، این نسبت به طور گسترده ای به عنوان  رژیم 16 8  یا 8 16  نامیده می شود.رژیم 16 8

 

رژیم 16 8

رژیم غذایی 16:8 چیست؟

همانطور که در ادامه  خواهیم گفت تعریف رژیم 16:8 این است که :در نسخه 16:8 روزه نوبتی و متناوب، غذا خوردن خود را به هشت ساعت در وسط روز محدود می کنید، به عنوان مثال، بین 10 صبح تا 6 بعد از ظهر محدود می کند. در طی آن زمان، شما مجاز به خوردن بدون محدودیت کالری هستید. متابولیسم شما و کنترل  قند خون در صبح بالاتر است، بنابراین اگر در اول روز غذا بخورید، کالری ها بهتر سوخته خواهند شد و موثرتر خواهد بود. در طول دوره 16 ساعته بدون غذا، شما می توانید (و باید) مقدار زیادی آب،  چای سیاه  و قهوه بنوشید.

کاهش وزن در یک ماه

آیا رژیم غذایی 16:8  کار می کند و اثری برای کاهش وزن و لاغری دارد؟

اولین مطالعه در مورد اثرات رژیم غذایی 16:8 در انسان، اخیرا در نشریه تغذیه و پیری سالم منتشر شده است. در طی یک آزمایش 12 هفته ای، 23 فرد بزرگسال چاق، نخوردن و محدود سازی خود را از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر انجام دادند، و در دوره 8 ساعته هر چه خواستند، می خوردند. به گفته محققان، آنها دریافتند که شرکت کنندگان حدود 350 کالری کمتر در روز کمتر از گروه کنترل مصرف غذا، دریافت کردند، مقدار کمی از وزن بدنشان را از دست دادن و همچنین موجب بهبود  فشار خون  سیستولیک در آنها شد.

کاهش سایز شکم و پهلو

 

باید ها و نباید ها در رژیم 16:8

یافته ها نشان می دهد که این نوع غذا خوردن با محدودیت زمان، برای از دست دادن وزن مناسب است، اگر چه ممکن است مانند دیگر انواع روزه، مانند روزه داری پشت سرهم، که باعث کسر کالری زیادی می شود، موثر نخواهد بود. محققان همچنین یادآور شده اند که مصرف نوشیدنی های  کافئین  در طول ساعات روزه داری ممکن است ریتم روزانه شما را مختل کند، که بر متابولیسم نیز تاثیر می گذارد.

 کاهش وزن سریع

 

این رژیم و نخوردن غذا به مدت 16 ساعت همچنین بدن شما را به کتوز وارد می کند، به این معنی که بدن شما شروع به سوزاندن چربی برای انرژی می کند و کتون ها را در ادرار شما تولید می شوند (درست مثل رژیم غذایی کتو)، که می تواند باعث کاهش وزن شود.

 رژیم غذایی 8_16 چیست

در رژیم غذایی 16:8 چه چیزی می توانم بخورم؟

رژیم 16:8 یک رژیم متناوب است، برای اکثر افراد، شما در آن زمان می خوابید، می توانید در آن 8 ساعت خودتان را انتخاب کنید - بنابراین ممکن است مثلا بین 10 صبح - 6بعد از ظهر یا 11 صبح - 7 عصر باشد. علاوه بر این، شما هنوز هم می توانید چای و قهوه در خارج از آن ساعت ها را بنوشید، پس تنها آب نیست که می توانید بنوشید.

خوردنی رژیم غذایی 8_16

این رژیم غذایی به شما پیشنهاد نمی کند که تمام  مواد غذایی  را که می توانید در 8 ساعت بخورید را بخورید. اما شما به میزان متعادلی از غذاهای حاوی چربی و تقویت کننده سلامتی مصرف میکنید.کارشناسان پیشنهاد می کنند مطمئن شوید که شما هر روز به طور متعادلی از گوشت بدون چربی،  تخم مرغ ، لبنیات، سبزیجات، آجیل لوبیا دریافت می کنید ،واقعا به همین سادگی است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند