مالک هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون درگذشت

کدخبر: 304460
اقتصادنیوز؛ مالک هتل‌های هیلتون درگذشت و ۹۷درصد دارایی‌اش را به یک بنیاد خیریه داد و فقط ۳درصد را برای وارثان خود گذاشت.

به‌گزارش اقتصادنیوز، بارون هیلتون، مالک هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون طی روزهای گذشته درگذشت. نکته جالب در این زمینه این است که وی 97 درصد دارایی خود را به یک بنیاد خیریه که توسط پدرش تأسیس شده است، بخشیده و فقط 3 درصد دارایی‌اش را برای بازماندگان به‌ارث گذاشته است.

بارون هیلتون که به مرگ طبیعی و در عمارت خود در لس‌آنجلس از دنیا رفت 8 فرزند، 15 نوه که شامل دو بازیگر هالیوود هستند، و 4 نتیجه داشت. وی وصیت کرده است که 97 درصد دارایی‌اش به بنیاد کنراد هیلتون که در اواسط دهه 1940 میلادی توسط پدرش تأسیس شده بود، برسد. این میلیاردر آمریکایی در سال 2007 هم گفته بود که بخش قابل توجهی از دارایی خود را به بنیاد کنراد هیلتون خواهد بخشید. پدر بارون هیلتون هم وصیت مشابهی کرده بود و گفته بود که تقریباً تمام دارایی‌اش به بنیاد خیریه کنراد برسد اما بارون طی 10 سال دعوی قضایی توانست اختیار یک‌سوم از دارایی پدرش را به‌دست بگیرد.

بارون هیلتون در سال 1927 و در شهر دالاس ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد. حجم و ارزش مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون و دیگر دارایی‌های هیلتون به‌قدری زیاد است که پیش‌بینی می‌شود رسیدن همین  سه درصد باقیمانده دارایی هیلتون برای هر یک از وارثان چند میلیون دلار عایدی داشته باشد. وی در دوران جوانی به‌عنوان عکاس تئاتر پاسیفیک در جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرد و در سال 1959 تیم فوتبال لس‌آنجلس چارژر را تأسیس کرد.

بارون هیلتون تا سال 1951 از پیوستن به شرکت پدرش خودداری کرد و تلاش کرد با فروش آب‌پرتقال و روغن برای خود اسم و رسمی درست کند. در سال 2007 کمپانی بلک استون مجموع ارزش 2800 هتل زنجیره‌ای هیلتون را 26 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

پیش‌بینی می‌شود در صورت اجرای نهایی وصیت هیلتون دارایی بنیاد خیریه کنراد هیلتون چند برابر شود.

 

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما