کدخبر: ۳۲۰۷۲۶ لینک کوتاه

کشته شدن ۱۰ نفر در طوفان آمریکا

اقتصاد نیوز: در حالی که بروز یک طوفان زمستانی موجب بارش برف و تگرگ در ایالت های مختلف از تگزاس تا میشیگان آمریکا شده، برق در ۵ ایالت قطع شده و سرما و یخبندان دست کم ۱۰ کشته بر جای گذاشته است. طوفان همچنین سبب لغو بیش از هزار پرواز شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ در حالی که بروز یک طوفان زمستانی موجب بارش برف و تگرگ در ایالت های مختلف از تگزاس تا میشیگان شده، برق 5 ایالت قطع شده و سرما و یخبندان دست کم 10 کشته بر جای گذاشته است. طوفان همچنین سبب لغو بیش از هزار پرواز شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی آمریکا در طی امروز برف بیشتری در بخش هایی از ایلینویز، میشیگان، شمال نیویورک و نیوانگلند خواهد بارید.

باب اوراوک، کارشناس ستازمان هواشناسی آمریکا در کالج پارک مریلند گفت:‌«خطر واقعی وزش شدید باد و تجمع حجم بالای یخ در معابر شهری است.»

وی افزود، بر اساس پیش بینی ها صبح یکشنبه لایه ای یخی به ضخامت نیم اینچ سطح بزرگراه ها و جاده های ایالت های جنوبی ، شمال شرقی آمریکا را خواهد پوشاند. «یخبندان و وزش باد رانندگی را پرخطر می کند و ممکن است شاهد سقوط درختان و قطع برق باشیم.»

بر اساس آمارهای سایت پاور آوتج، برق بیش از 257 هزار خانه و بنگاه اقتصادی در ایالت های آلاباما، میسی سیپی، کنتاکی، تنسی و آرکانزاس قطع شده است. شرکت های برق منطقه ای مشغول برطرف کردن مشکل قطع گسترده برق در تگزاس میشیگان و ایلینویز هستند.

بر اساس اعلام سایت فلایت ،یر، بخش عمده تاخیر و لغو 1روازها در فرودگاه بین المللی شیکاگو رخ داده به نحوی که بیش از 1000 پرواز لغو و چندصد پرواز به تاخیر افتاده است.

بر اساس اعلام هواشناسی آمریکا بیش از 18 میلیون نفر در لوئیزیانا، آرکانزاس، تگزاس و اوکلاهاما همچنان در معرض ریسک تندباد و باران های سیل آسا قرار دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند