کدخبر: ۳۲۱۱۷۱ لینک کوتاه

خریدار میلیاردر آرسنال از شاخ آفریقا!

اقتصادنیوز: ثروتمندترین فرد آفریقایی بار دیگر تمایل خود را برای خرید آرسنال و ایجاد تغییر و تحول در این تیم به زبان آورد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ الیکو دانگوت با دارایی خالص ۲۵.۱ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد آفریقا به شمار می‌آید. 

او که پیش‌تر تمایل خودش را به خرید آرسنال ابراز کرده بود، بار دیگر تاکید کرد دوست دارد این تیم لندنی را بخرد و تغییر و تحولات زیادی در این تیم ایجاد کند. 

او تاکید کرده که دوست دارد در سال ۲۰۲۱ اقدام به خرید یک تیم فوتبال کند و به همین خاطر آرسنال را زیر نظر دارد. 

دانگوت که بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، نود و ششمین مرد ثروتمند جهان است، اولین فعالیت خود را از ۲۱ سالگی آغاز کرد. او بزرگترین کارخانه سیمان آفریقا را تأسیس کرد. او در سال ۲۰۱۸ اظهار کرد که می‌خواهد برای خرید باشگاهی در شمال لندن اقدام کند ولی تاکنون اتفاقی رخ نداده است. 

پالایشگاه دانگوت در حومه شهر دور افتاده ایبوج-لکی لاگوس در دست ساخت است و پیش بینی می‌شود پس از تکمیل یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های نفت جهان باشد.

آرسنال که سومین باشگاه گران‌ قیمت جهان است، ارزش سهامی برابر با یک و نیم میلیارد دلار دارد. این تیم اخیرا با مشکلات زیادی روبرو بوده است و مایکل آرتتا را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند