تاکه‌میتسو تاکی‌زاکی: بنیان‌گذار شرکت کینس

کدخبر: 327002
اقتصادنیوز: تاکه‌میتسو تاکی‌زاکی، تاجر ژاپنی و بنیان‌گذار شرکت کینس (Keyence) است که سنسورهای ماشین‌آلات خودکار، سیستم‌های تصویری، بارکدخوان، لیزر، ابزارهای سنجش و میکروسکوپ‌های دیجیتال تولید می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز،  تاکی‌زاکی در ژوئن ۱۹۴۵ متولد شد. از سال ۱۹۷۴ که او کینس را تاسیس کرد، شرکت رشد سریع داشته و منبعی اساسی از اختراعات تکنولوژی را از سرمایه‌گذاری گسترده در مرکز تحقیق و توسعه خود ایجاد کرده است. تاکی‌زاکی در مارس ۲۰۱۵ از ریاست هیات‌مدیره شرکتش کناره‌گیری کرد، اما هنوز رئیس افتخاری هیات‌مدیره محسوب می‌شود. او حدود ۲۶ درصد سهام کینس را در اختیار دارد.شرکت کینس که فروش آن به مشتریان خارج از ژاپن، به‌طور مستمر به شدت زیاد شده و اکنون بیش از ۵۰ درصد درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد، منحصرا در برنامه‌ریزی و توسعه محصول تخصص دارد و محصول نهایی را تولید نمی‌کند. محصولات این شرکت در شرکت‌های پیمانی بسیار پیشرفته، تولید می‌شوند. مشتریان کینس بیشتر تولیدکنندگان لوازم یدکی خودرو، شرکت‌های الکترونیکی و بسته‌بندی موادغذایی هستند که تویوتا و توشیبا برجسته‌ترین آنها هستند. کینس درحال‌حاضر یک شرکت جهانی با شبکه‌ای از ۱۶ سازمان بین‌المللی است که تقریبا ۳ هزار نیرو در سراسر دنیا دارد. سرمایه بازار کینس در سال ۲۰۱۸ به ۷۳ میلیارد دلار رسید و آن را به ششمین شرکت بزرگ ژاپن تبدیل کرد. تاکی‌زاکی هم چهارمین فرد ثروتمند ژاپن در آن سال معرفی شد. او از ازدواج خود یک پسر دارد و در اوساکا زندگی می‌کند.

کینس درحال‌حاضر یک شرکت جهانی با شبکه‌ای از ۱۶ سازمان بین‌المللی است که تقریبا ۳ هزار نیرو در سراسر دنیا دارد. سرمایه بازار کینس در سال ۲۰۱۸ به ۷۳ میلیارد دلار رسید و آن را به ششمین شرکت بزرگ ژاپن تبدیل کرد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما