ثبت 88.8 میلی‌متر بارش در گیلان طی مهرماه

کدخبر: 369925
اقتصادنیوز : گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می‌دهد از ابتدای سال آبی (۹۹) تا دوم آبان ماه میزان بارندگی در گیلان 88.8 میلی‌متر ثبت شده است.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از (پاون)، بر اساس آمار دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی (۹۹) تا دوم آبان‌ماه امسال متوسط میزان بارندگی 5.2 میلی‌متر بوده که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته 10.3 میلی‌متر، میانگین 11 ساله 8.8 میلی‌متر و بلندمدت (52 ساله) نیز 8.4 میلی‌متر بوده است.
بیشترین میزان بارندگی تجمعی از ابتدای سال آبی تا دومین روز آبان‌ماه سال‌جاری را استان گیلان با 88.8 میلی‌متر بارش به خود اختصاص داده که نسبت به سال آبی گذشته 36 درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش مقایسه‌ای، استان‌های لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان طی این مدت زمان بدون بارندگی بوده‌اند.
طبق این آمار، استان خراسان شمالی با ۷.۴ میلی‌متر بارندگی بیشترین اختلاف را با ۲۳۶ درصد افزایش نسبت به مقدار بارش سال آبی گذشته دارد؛ این در حالی است که این استان طی سال آبی (۹۹_۹۸) دارای 2.2 میلی‌متر بارندگی بوده است.
مقایسه درصد اختلاف سال آبی جاری با متوسط درازمدت بین استان‌های کشور نشان‌ می‌دهد البرز با ۸۲ درصد، قزوین ۵۲ درصد و تهران ۲۲ درصد نسبت به متوسط بلند‌مدت (۵۲ ساله)، بیشترین میزان افزایش در بارش‌ها را داشته‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما