باد شدید و باران فرداشب در تهران

کدخبر: 371506
اقتصادنیوز : آسمان تهران فردا، نیمه ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و فردا شب در برخی ساعات شاهدی بارش باران و وزش باد شدید در پایتخت خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: روز آینده گستره سامانه بارشی غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس و دامنه جنوبی البرز در استان های البرز، قزوین و تهران را دربرمی‌گیرد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز نیز در شمال غرب کشور، شمال کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش باران داریم.

وی ادامه داد: روز شنبه ۱۷ آبان با نفوذ جریانات سرد شمالی در سواحل خزر، در گیلان و مازندران نیز بارش ها آغاز می‌شود؛ در این روز در گیلان و مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه بارش ها شدت بیشتری دارد و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش به صورت برف خواهد بود.

ضیائیان اظهار کرد: از امروز تا یکشنبه هفته آینده رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقت و کاهش دما در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، زنجان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات تهران، البرز، قزوین و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

وی افزود: بارش در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه در پنجشنبه و جمعه و در سایر مناطق شنبه و یکشنبه خواهد بود که احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها و احتمال برخورد صاعقه در استان های جنوبی وجود دارد و توصیه می شود عدم اتراق در کناره مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تردد جاده ای در دستور کار باشد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه ۱۸ آبان علاوه بر مناطقی که در گلستان خراسان شمالی شمال خراسان رضوی نیز بارش پراکنده و وزش باد داریم.

ضیائیان افزود: روز دوشنبه ۱۹ آبان در نوار شمالی کشور کاهش بارش داریم و فعالیت سامانه در غرب و جنوب غرب کشور گسترش می‌یابد.

وی گفت: در استان های لرستان، جنوب ایلام و غرب کردستان میزان بارش قابل توجه در روز یکشنبه در روز دوشنبه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در دامنه‌های جنوبی البرز نیز بارش پیش بینی می شود و بعد از ظهر سه شنبه ۲۰ آبان با کاهش فعالیت این سامانه در غرب کشور در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و همچنین غرب سواحل خزر بارش پیش‌بینی می‌شود.

 

کاهش دما تا ۵ درجه در سواحل خزر

 

ضیائیان ادامه داد: روز آینده و یک شنبه ۱۸ آبان در سواحل خزر کاهش دما بین ۳ تا ۵ درجه خواهیم داشت،همچنین در دامنه جنوبی البرز وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر در دو روز آینده مواج است، گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش رو در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه پیش‌بینی می‌شود.

 

* باد شدید و باران در تهران از فرداشب

 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت تصریح کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و فردا شب در برخی ساعات بارش باران و وزش باد شدید در پایتخت داریم، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۳ و ۱۲ درجه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای ۳۳ درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما