دعوت از جو بایدن برای خوردن جگر خوک!

کدخبر: 372405
اقتصادنیوز: یک رستوران‌دار چینی روز دوشنبه ۹ نوامبر (۱۹ آبان) پس از پیروزی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به جو بایدن که از او به‌عنوان «دوست قدیمی‌اش» یاد کرده است، تبریک گفت و از او برای حضور در یک برنامه شام به صرف «جگر خوک» دعوت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز بایدن ۹ سال پیش زمانی که به چین سفر کرده بود به این رستوران رفت و باعث شد تا کسب و کار آن برای مدتی رونق بگیرد به طوری که بسیار از مشتریان تنها برای غذایی که بایدن در این رستوران خورده بود به آن سر می‌زدند و همان منو را درخواست می‌کردند.

بایدن در اوت ۲۰۱۱ در رستوران یائوجی چائوگان در پکن و در منطقه که برج‌های طبل و ناقوس در آنجا قرار دارد بائوزی [نوعی نان بخارپز] و نودل خورد.
 
MARK RALSTON/AFP

غدایی که بایدن ۹ سال پیش در این رستوران چینی خوردMARK RALSTON/AFP

پیروزی بایدن در انتخابات امسال آمریکا باعث شد تا رستوران این شهروند چینی بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد. شی لونگمین، وکیل ۵۸ ساله اعتراف کرد که پس از آنکه فهمید بایدن در این رستوران غذا خورده است تصمیم گرفت به این مکان بیاید.

صاحب ۶۶ ساله این رستوران امیدوار است که بایدن بتواند روابط «دوستانه» بین ایالات متحده آمریکا و چین را که در حال حاضر در بدترین وضعیت و چالش‌ها قرار گرفته است، در طول مدت حضور خود در کاخ سفید ارتقا دهد.

اما او همچنان می‌خواهد که رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا به رستورانش برگردد و برخی از غذاهایی را که در دیدار ۹ سال پیشش نتوانسته بود امتحان کند مانند جگر خوک.

یائو گفت: «طعم‌های بسیار خوشمزه‌ای در انتظار ورود وی هستند.»

از دست ندهید
بلیط هواپیما