عوارض تزریق واکسن "مدرنا" برای افردای که تزریق‌های زیبایی داشته اند

کدخبر: 381527
چندین نفر از شرکت‌کنندگان آزمایش واکسن کووید-۱۹ "مدرنا" پس از دریافت واکسن، تورم و التهاب را تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به مقل از ایسنا ، کمیته مشاوره "سازمان غذا و داروی آمریکا" (FDA) خاطرنشان کرد که ممکن است افرادی که تزریق‌های زیبایی انجام داده‌اند، پس از تزریق واکسن کروناویروس، تورم و التهاب را تجربه کنند.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد چندین نفر از شرکت‌کنندگان آزمایش که پیشتر فیلر صورت تزریق کرده بودند، مدتی پس از دریافت واکسن "مدرنا" (Moderna)، عوارض جانبی را تجربه کردند. یک متخصص پوست در مصاحبه‌ جدیدی گفت که این یک واکنش ایمنی است.

به گزارش فاکس‌نیوز دکتر "شرلی چی" (Shirley Chi) باور دارد که این عوارض، واکنش طبیعی سیستم ایمنی هستند و اذعان داشت که همه عوارض به سادگی توسط کادر درمان برطرف شدند.

وی افزود: این موضوع عادی است که در برخی از قسمت‌های بدن که چنین ماده‌ای به صورت طبیعی در آنها وجود ندارد، شاهد بروز واکنش ایمنی باشیم.

دکتر چی ادامه داد: در هر حال، دیدن عوارض جانبی نباید مردم را از دریافت واکسن منصرف کند. در این موارد، بیماران تورم و التهاب را در قسمت‌هایی که تزریق زیبایی داشته‌اند، تجربه می‌کنند.

به گفته دکتر چی، دو نفر از بیماران، شش ماه پیش از دریافت واکسن، فیلر گونه تزریق کرده بودند و یک نفر نیز دو روز پس از دریافت واکسن، فیلر لب تزریق کرده بود. بیماران با استروئیدها و آنتی‌هیستامین‌ها تحت درمان قرار گرفتند و همه واکنش‌های آنها برطرف شد.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید