آخرین وضعیت از امکانات رفاهی پرند

کدخبر: 382890
اقتصادنیوز : هم اکنون دست کم ۹ پروژه زیربنایی، روبنایی و مسکونی شهر جدید پرند مراحل اجرایی خود را طی می کند. بعضی از این پروژه ها از جمله بوستان مشاهیر و قطار شهری هم اکنون در مرحله بهره برداری قرار دارد و در حال توسعه است.

اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند، قطار شهری، مرکز محله آفتاب و پروژه آرامستان با پیشرفتهای ۵۰ تا ۸۵ درصد در حال اجرا است؛ از واحدهای مسکونی این شهر نیز مسکن مهر کیسون ۸۵ درصد پیشرفت کرده و پروژه های اقدام ملی مسکن در سه بخش در مراحل مختلف آماده سازی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، در بین شهرهای جدید، پرند بالاترین جمعیت را در خود جای داده است. تا پایان سال ۱۳۹۸ جمعیت شهر جدید پرند ۱۵۹ هزار و ۳۵۰ نفر اعلام شد که بیشترین تعداد جمعیت و بیشترین نرخ مهاجرت را در بین ۲۱ شهر جدید از آن خود کرد. از طرف دیگر حدود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر  در پرند اجرا شده که ۱۰ هزار واحد باقی مانده  است. از این تعداد ۷۰۰۰ واحد مربوط به پروژه کیسون و ۳۰۰۰ واحد در دیگر نقاط شهر است. طبق آخرین آمار پروژه کیسون به پیشرفت ۸۵ درصد رسیده و البته بخش عمده نواقص به کمبود خدمات و انشعابات مربوط می شود.

حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ روز چهارشنبه ۱۰ دی ماه از شهر جدید پرند بازدید کرد. بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های آرامستان شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی، قطار شهری، مرکز محله آفتاب، پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، پروژه ۸۸ هکتاری و پروژه ۱۳۰ هکتاری در دستور کار قرار گرفت و طاهرخانی بر تسریع پروژه تاکید کرد.

پیشرفت ۸۵ درصدی مسکن مهر کیسون

پروژه مسکن مهر کیسون در فاز ۶ شهرجدید پرند واقع شده که بخشی از متقاضیان در انتظار تکمیل خانه های خود هستند.  تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰ واحد آن افتتاح شده و دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

اجرای ۲۵ هزار مسکن ملی پرند

سهم شهر جدید پرند از ۲۰۰ هزار واحد اقدام ملی که قرار است در شهرهای جدید ساخته شود ۲۵هزار واحد است که کارهای اجرایی آن آغاز شده است. البته گفته می شود بخشی از ظرفیت مسکن ملی پردیس هم به پرند انتقال خواهد یافت. از جمله پروژه های فعال مسکن ملی پرند، «برج افزار ماهان البرز» است که ۲۵۲ واحد دارد و در ۱۰ طبقه اجرا می شود. این پروژه در شمال فاز ۶ قرار دارد و عملیات خاکبرداری آن در حال انجام است. عملیات آماده سازی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری و اراضی ۱۳۰ هکتاری واقع در فاز شش نیز به ترتیب با پیشرفت ۸۵ درصد و ۲۵ درصد در حال اجرا است. درخصوص پروژه ۱۳۰ هکتاری خدمات رسان فاضلاب شروع به کار کرده و کانال هدایت آب های سطحی در جنوب سایت رو به اتمام است.

بوستان مشاهیر در پرند نیز ۳۲ هکتار مساحت دارد که هم اکنون نیمه شمالی این بوستان در حال بهره برداری توسط شهروندان پرند است. این بوستان در رود دره حدفاصل فازهای ۳ و ۴ واقع شده و  به طور کلی ۸۶ درصد پیشرفت دارد.

تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند واقع در جنوب فاز یک با پیشرفت ۸۵ درصد و احداث راه دسترسی به ایستگاه راه آهن شهر جدید پرند با ۵۰ درصد پیشرفت از دیگر پروژه های در دست احداث است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما