کدخبر: ۱۹۱۳۳۶ لینک کوتاه

جدول قیمت آپارتمان های رهن کامل

عرضه فایل های رهن کامل در بازار مسکن افزایش یافت

فایل اجاره آپارتمان‌های رهن کامل در بازار واحدهای مسکونی زیر ۱۰۰ متر در مناطق مختلف شهر تهران افزایش یافت. بررسی‌های میدانی از بازار اجاره مسکن شهر تهران نشان می‌دهد با پیشروی بازار معاملات مسکن در فصل پاییز و افزایش فاصله زمانی بازار با فصل طلایی جابه‌جایی‌ها-تابستان-موجران برای اجاره واحدهای مسکونی خود شرایط متعادل‌تری را نسبت به ماه‌های اخیر تعیین می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ، شواهد بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد اگرچه هم‌اکنون فایل‌های مربوط به اجاره واحدهای مسکونی در متراژ‌های گوناگون واقع در مناطق مختلف به فراوانی وجود دارد اما با سردتر شدن هوا و پیشروی در فصل پاییز، از تعداد متقاضیان اجاره واحدهای مسکونی کاسته می‌شود.

همین کاهش تقاضا برای اجاره آپارتمان موجب شده موجران هم در تعیین نرخ و هم در تعیین فرمول دریافت اجاره نسبت به ماه‌های گرم سال که تقاضا در بازار اجاره زیاد بود،تجدیدنظر کنند و شرایط متعادل‌تری را به مستاجران و متقاضیان اجاره واحدهای مسکونی پیشنهاد کنند.

علاوه بر تعدیل سطح اجاره‌بهای پیشنهادی واحدهای مسکونی در فصل پاییز و در آستانه آغاز آخرین ماه از این فصل،از سوی موجران، هم‌اکنون تعداد فایل‌های رهن کامل که در روزهای تابستان جزو کمیاب‌ترین فایل‌های اجاره مسکن با نرخ منطقی محسوب می‌شدند نیز افزایش یافته است و مستاجرانی که هم‌اکنون قصد اجاره واحد مسکونی دارند، می‌توانند با سهولت بیشتری به این فایل‌ها دسترسی داشته باشند.

فعالان بازار اجاره مسکن می‌گویند روال تعدیل نرخ و فرمول اجاره واحدهای مسکونی معمولا از ابتدای پاییز شروع شده و با پیشروی بازار در این فصل به اوج خود می‌رسد؛این درحالی است که بازار اجاره مسکن معمولا هر سال از اواسط اردیبهشت ماه با افزایش تقاضا برای جابه‌جایی از سوی مستاجران روبه‌رو می‌شود و فصل تابستان اوج جابه‌جایی‌ها در این بازار محسوب می‌شود.

مسکن+و+عمران