کدخبر: ۳۴۱۷۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بهترین کتاب های خودخوان یا خودآموز آموزش زبان

پاسخ به این پرسش که چرا زبان انگلیسی می‌خوانیم امری بدیهی است و همه می‌دانیم که انگلیسی یک زبان بین‌المللی تجاری و تحصیلی در دنیاست. یادگیری زبان یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی در دنیای فناوری امروز است.

بیش از نیمی از جمعیت این کره خاکی کاربر اینترنت هستند و برای دسترسی به منابع علمی و اطلاعات کاربردی دیگر یادگیری زبان انگلیسی حائز اهمیت است. حجم کاری بالا و ترافیک بسیار زیاد از جمله دلایلی بشمار می‌آیند که سبب می‌شوند افراد به مطالعه زبان در منزل روی آورند. کتاب خودآموز انگلیسی برای یادگیری زبان فراوان یافت می‌شود اما انتخاب بهترین آنها کار دشواری‌ست.

در این مقاله سعی کرده‌ایم با کمک از متخصصین این رشته بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنیم.

Oxford Word Skills .1

یک کتاب خودآموز که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده و با توجه به سطح زبان خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. هرکتاب از این مجموعه 80 درس دارد که شامل آموزش لغات و اصطلاحات در زمینه‌های مختلف می‌شود. در این مجموعه آموزش واژگان بصورت کوتاه و در تمرینات درس خواهد بود که اعتماد بنفس لازم را برای بکارگیری لغات در زبان‌آموز تقویت می‌کند.

2. 1100 Words You Need to Know

از بهترین منابع یادگیری لغات و یکی از بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی که جزو پرفروش‌ترین‌ها در زمینه آموزش محسوب می‌شود. در طراحی تمرینات این کتاب روانشناسی یادگیری نیز دخیل بوده که همین امر فرآیند یادگیری را تسریع می‌بخشد. کتابی که برای آموزش هر واژه، متنی را طراحی کرده و معانی مختلف کلمه را در آن گنجانده است تا زبان‌آموز هر هفته 4 درس را مطالعه کند.

books

3. Grammar in Use 

یادگیری زبان در منزل نیاز به تلاش و پشتکار فراوان دارد، در نتیجه در تمام مهارت‌های زبانی می‌توان کتاب خودآموز پیدا کرد. این مجموعه در سه سطح طراحی شده و یکی از معتبرترین منابع آموزشی گرامر زبان در دنیا بشمار می‌آید. نحوه طراحی دروس به اینصورت است که یک صفحه از کتاب به آموزش قواعد پرداخته و صفحه مقابل تمریناتی در این زمینه به زبان‌آموز ارائه کرده است. تمرینات متعدد و پاسخنامه موجود در انتهای کتاب به ساده‌ترین شکل ممکن یادگیری قواعد را برای شما آسان می‌کند.

Test Your Listening .4

کتابی که از 60 تست تقویت مهارت شنیداری تشکیل شده و به شما کمک می‌کند با لهجه‌های گوناگون در موقعیت‌های مختلف آشنا شوید. نویسنده تمریناتی را برای زبان آموز در نظر گرفته که حاوی پر کردن جای خالی، انتخاب بهترین گزینه و ستون وصل کردنی می‌شود که با شنیدن فایل موردنظر باید به آنها جواب دهید.

در سایت خط مهندسی بخوانید : لیست کتاب‌های مهندسی عمران

Speak Out .5

یک دوره آموزشی فوق‌العاده که در تقویت مهارت مکالمه نقش بسزایی دارد. این مجموعه از ویدئوهای آموزشی و خبری شبکه BBC تشکیل شده که از پایه تا پیشرفته به زبان‌آموز کمک می‌کند تا بر روی مهارت Speaking خود تمرکز کند.  وجود فعالیت‌های چالش‌برانگیز، استفاده از موضوعات رایج و متناسب با زندگی روزمره، دسترسی به تمرینات و استفاده از پورتال آنلاین کتاب از جمله ویژگی‌های این کتاب است.

Essential Idioms in English .6

اگر می‌خواهید اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید توصیه می‌شود از این کتاب که حاوی 500 اصطلاح، افعال مرکب و کلمات است، استفاده کنید. اصطلاحات انگلیسی در این کتاب همراه با معنی‌ست و پس از هر اصطلاح مثال و تمریناتی به زبان‌آموز ارائه می‌شود که در افزایش دایره لغات نقشی اساسی دارد. این کتاب از سه سطح مختلف تشکیل شده که پاسخ تمام تمرینات را می‌توانید در آن پیدا کنید.

 7. Oxford Picture Dictionary 

یک فرهنگ لغات تصویری که واژگان انگلیسی را در موضوعات مختلف آموزش داده است، این کتاب برای افرادی که به تازگی پا به دنیای یادگیری زبان گذاشته‌اند، کاملاْ مفید خواهد بود.  تصاویر رنگی و جذاب موجود در این کتاب بیش از 4000 واژه را در خود گنجانده که امکان فراگیری را برای زبان‌آموز آسان کرده است؛ همچنین CD موجود در این مجموعه سبب آشنایی شما با تلفظ لغات می‌شود که تمرینی برای مهارت گفتار نیز بشمار می‌آید.

book

 Fundamentals of English Grammar .8   

یک کتاب خودآموز آموزش گرامر زبان انگلیسی که به شیوه‌ای ساده قواعد را تدریس کرده و با ارائه تمرینات متناسب با آن، زبان‌آموز را در یادگیری کمک می‌کند. این کتاب 500 صفحه‌ای تمامی نکات را با دقت و ظرافت خاصی به شما ارائه می‌دهد که او می‌تواند با مراجعه به قسمت انتهایی کتاب پاسخ سؤالات را مشاهده کند.

9. Focus on Pronunciation 

 بسیاری از دانش‌آموزان معتقدند سخت‌ترین قسمت یادگیری زبان انگلیسی  مباحث مرتبط با Pronunciation  است به همین علت بی‌توجه از کنار آن عبور می‌کنند. کتابی که در سه سطح همراه با دیاگرام‌های دهانی و تمرینات عملی زبان‌آموز را درگیر یادگیری تلفظ کلمات می‌کند. در این کتاب با تکنیک‌های صحبت کردن سلیس، روان و دقیق آشنا می‌شوید. این کتاب دربرگیرنده نکاتی در رابطه با حروف صدادار، آهنگ کلمات، لهجه و استرس موجود در واژگان است که با ارائه تمرینات متنوع امکان یادگیری را آسان می‌کند.

در سایت چی بگیریم بخوانید : بهترین سایت خرید اینترنتی کتاب

Real Reading .10    

بسیاری از دانش‌آموزان در یادگیری درک مطلب مشکل دارند و این امر سبب می‌شود که در آزمون‌های بین‌المللی عملکرد قابل قبولی نداشته باشند. این کتاب در 4 سطح تدوین شده و حاوی متون متنوعی‌ست که برای ارزیابی دانش زبان‌آموز تمریناتی هم در زمینه Reading به او ارائه می‌دهد. هر کتاب از 16 درس تشکیل شده که مهارت‌های مطالعه و پاسخ‌دهی به سوالات درک مطلب را به دانشجو آموزش می‌دهد.

یادگیری زبان بصورت خودآموز نیاز به تلاش فراوان دارد؛ همچنین شما باید از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشید تا بتوانید امکان یادگیری آسان را برای خود فراهم کنید. همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به کتاب خودخوان زبان انگلیسی پرداختیم تا شما با خرید کتاب از فروشگاه کتاب گاج مارکت در وقت خود صرفه‌جویی کرده و با منابع معتبر در این زمینه آشنا شوید.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند