نشریه بین المللی بَنکر ارائه کرد:

عملکرد چشمگیر بانک ملت در سال 2020 با وجود تحریم ها

کدخبر: 382601

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

نشریه بانکی بین المللی بنکر (The Banker) در جدیدترین گزارش درباره بانک داری اسلامی و منطبق با شریعت، بانک ملت را دومین بانک بزرگ جهان در وام دهی معرفی کرد و عملکرد این بانک در سال 2020 با وجود تحریم های اقتصادی را چشمگیر دانست.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، نشریه تخصصی و بین المللی بَنکر در گزارش ماه نوامبر 2020، فهرستی از برترین بانک های جهان که فعالیت های منطبق با شریعت اسلام دارند ارایه کرد که نام بانک ملت نیز در این فهرست با رتبه هایی تحسین برانگیز به چشم می خورد.

بنکر در این گزارش، فهرستی از 10 بانک برتر اسلامی (با دارایی های بیش از 500 میلیون دلار) با بیشترین رشد دارایی در سال 2020 ارایه کرده است که بانک ملت با 55.38 درصد رشد، در رتبه ششم قرار دارد. براین اساس بانک ملت رتبه نخست در میان بانک های ایرانی از لحاظ رشد دارایی هاست.

رشد 55.38 درصدی دارایی های بانک ملت در حالی رقم خورده است که میانگین رشد دارایی بانک های اسلامی جهان در دوره مورد ارزیابی 8.2 درصد و میانگین رشد دارایی بانک های اسلامی خاورمیانه و شمال آفریقا (منطقه MENA) 9.2 درصد است.

بانک ملت ایران دومین بانک بزرگ جهان از لحاظ وام دهی منطبق با شریعت

گزارش بنکر می افزاید، بانک ملت ایران با تحقق رشد 55.38 درصدی در دارایی های منطبق با شریعت، علیرغم تحریم های اقتصادی، عملکردی چشمگیر را رقم زده و به دومین بانک بزرگ جهان از لحاظ وام دهی منطبق با شریعت تبدیل شده است. 

بنکر میزان دارایی های منطبق با شریعت بانک ملت ایران را 82.3 میلیارد دلار اعلام کرده است.

بر اساس اعلام بنکر، مجموع دارایی های منبطق بر شریعت در دو کشور ایران و عربستان سعودی به عنوان کشورهای پیشگام در بانک داری اسلامی 400 میلیارد دلار است که از این عدد، 82.3 میلیارد دلار متعلق به بانک ملت است.

همچنین نرخ بازده دارایی های بانک ملت ایران، 4.6 درصد اعلام شده است.

براساس این گزارش، نشریه بین المللی بنکر (The Banker) یک موسسه مطبوعاتی تخصصی و در حوزه مالی و  بانکی  است که با تهیه گزارش های مختلف مالی و بانکی به عنوان مرجعی معتبر در این زمینه شناخته می شود.

بنکر در سال 1926 میلادی در لندن و تحت مالکیت فایننشیال تایمز تاسیس شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما