همه‌گیر شدن بازار مجازی میوه و سبزیجات در دوره کرونا

کدخبر: 383130

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

از اسفند گذشته که خبر شوم ورود ویروس کرونا به صورت رسمی در کشور اعلام شد، رشدی 50% در خریدهای اینترنتی رقم خورد که شاید برای رسیدن به این رکورد و فرهنگ سازی در بین مردم در ارتباط با خرید آنلاین، نیاز به سال‌ها تلاش سایت‌ها و فروشگاه‌های مجازی بود.

شیوه برگزیده اکثر مردم برای استفاده از این روش و البته تشویق دولت برای عدم خروج از منزل برای خرید و کارهای غیر ضروری، در کل توانست تا حدودی از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کند و بدین جهت فروشگاههای فعال در این حوزه  اقداماتی انجام دادند  تا همه مردم با شرایط آسان بتوانند خرید خود را انجام دهند.

این دسته از فروشگاه‌های اینترنتی سعی کردند خاطرات تلخ و نا آشنا بودن مردم با این فضا را از اذهان پاک کنند و نمایی جدید و مدرن از این شیوه را برای عموم مردم به نمایش بگذارند. ارائه روشی آسان در ثبت خرید، ایجاد بستری از خرید امن، ارسال به موقع، بسته بندی‌های جذاب و ... همه و همه روش‌هایی ست که توجه مردم را به خود جلب و اطمینان خاطر آن‌ها را از خرید آنلاین بیشتر خواهد کرد.

تره بار شیریک

در این بین شاید استارتاپ‌هایی که کار خود را تازه شروع کرده اند، بهترین فرصت در معرفی خود به کاربران را داشته باشند چرا که با ارائه خدمات و سرویس‌دهی مطلوب از همان ابتدا می‌توانند نظر اکثریت را در این بازار رقابتی به خود جلب کنند و مشتریان همیشگی جذب کنند.

یکی از این استارتاپ‌ها، فروشگاهی به نام شیریک است که تقریباً شروع به کار آن با آغاز همه گیری کرونا در ایران مصادف شد و توانست از آن یک فرصت برای معرفی و ارائه سرویسی متفاوت به کاربران خلق کند.

در واقع شیریک، یک اپلیکیشن خرید اجتماعی است که البته سرویس خود را در بستر وب هم ارائه می‌دهد. خریدی آسان به همراه دوستان و آشنایان برای دریافت بهترین قیمت، چیزی شبیه به قیمت عمده در معاملات بازارهای سنتی اما به شیوه مجازی! هدف در این دسته از پلتفرم‌ها آن است که شما با هزینه ای مقرون صرفه، انواع کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کرده و درب منزل تحویل می گیرید.

حال در روزهایی که خرید اینترنتی رو به افزایش است و مردم ترجیح می‌دهند که کالاهای مورد نیازشان را به شیوه اینترنتی خرید کنند، شیریک به نیازهای روزمره کاربران خود از طریق نظرسنجی و بررسی رفتار آن‌ها توجه ویژه کرده و بخش فروش آنلاین میوه و سبزیجات را راه اندازی کرده است. 

صیفی جات

در این مسیر شیریک شیوه خرید همه روزه انواع محصولات را از کشاورزان و باغداران پیش گرفته است تا بتواند علاوه بر کوتاه کردن فرآیند خرید و ارائه قیمت به صرفه با حذف دلالان میوه و سبزیجات، تازه‌ترین محصولات کشاورزی موجود در بازار را به بهترین قیمت در اختیار خریداران قرار دهد.

بنابراین کاربران در یک بازار تره‌بار آنلاین با دیگر دوستان و آشنایان به گشت‌زنی و بازارگردی مجازی پرداخته و علاوه بر انجام خریدی هوشمندانه و به صرفه از لذت خرید کردن با دیگران و برقراری ارتباطات اجتماعی نیز بهره‌مند می شوند.

در این روزهای پر خطر و با شیوع ویروس کرونا، می‌توانید تنها با چند کلیک ساده زمینه تهیه مستقیم مایحتاج خود را فراهم کرده و با دیگر عزیزانتان نیز به اشتراک بگذارید تا دو سر سود عایدتان شود!

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی