با تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن، فضای سینما را در خانه خود شبیه‌سازی کنید

کدخبر: 414284

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

برای افرادی که عاشق فیلم دیدن در سینما هستند، این روزها دلتنگی زیادی وجود دارد.

 چرا که سینما رفتن از لیست تفریحات روزمره حذف شده، و یا رفتن به آن ممکن است کار پر ریسکی محسوب شود. در این مطلب می‌خواهیم با راهکارهایی برای ایجاد یک سینمای جذاب در فضای خانه با تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن آشنا شویم.

شاید تا قبل از شیوع ویروس کرونا تصور نمی‌کردیم همین تفریح ساده و روزمره بتواند به یکی از دلتنگی‌های ما تبدیل شود. با وجود اینکه ایجاد یک سینما در خانه به طور صد در صد ممکن نیست، اما رعایت نکات زیر می‌تواند قسمت زیادی از حس و حال دیدن یک فیلم در سینما را به خانه‌های ما هدیه دهد:

تنظیم نور و زاویه دید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سینما، عدم وجود نور اضافه در زمان پخش فیلم است. برای شبیه‌سازی این شرایط در خانه، بهتر است در ابتدا سعی کنیم تمام نورهای اضافه که از خارج از تلویزیون به چشم می‌رسد را از میان برداشته و نور ملایمی را برای فضای نشیمن خود انتخاب کنیم. پس از تغییر نور در خانه باید از هماهنگ بودن نور صفحه نمایشگر با محیط پیرامونی مطمئن شویم. تلویزیون‌های ایکس ویژن با قابلیت تنظیم نور صفحه نمایشگر این امکان را ایجاد می‌کنند که بسته به ساعت تماشای فیلم در شب یا روز و همچنین روشنایی موجود در اطراف تلویزیون، نور را با فضا هماهنگ کنیم.

پس از نور، تنظیم یک زاویه مناسب می‌تواند سینما را در خانه ما شبیه‌سازی کند. از آنجا که تقریبا زاویه همه افراد در سینما از نمایی مستقیم و روبروست، باید این امکان را در فضای خانه ایجاد کرد تا بتوانیم از زاویه‌ای شبیه سینما، فیلم مورد نظر خود را تماشا کنیم. اما ممکن است به علت کوچک بودن فضای خانه و یا محدودیت در چیدمان، تنظیم زاویه برای بسیاری از ما ممکن نباشد. 

اینجاست که قابلیت پنل IPS  می‌تواند به عنوان یک قهرمان ظاهر شود. با وجود پنل IPS کیفیت تصویر از زوایای مختلف در هنگام تماشای فیلم در تلویزیون یکسان است و علاوه بر آن، نور اطراف به صفحه نمایشگر بازتاب ندارد. در نتیجه تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن که پنل IPS یکی از امکانات آن‌هاست، انتخاب مناسبی برای ایجاد فضای سینما در خانه هستند. اگر علاقه‌مندید در مورد این پنل و قابلیت‌های بی‌نظیر آن در تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن اطلاعات بیشتری داشته باشید «این لینک» برای شما مناسب است تا بتوانید اطلاعات خود را کامل‌تر کنید.

فاصله مناسب از صفحه نمایشگر

برای تماشای مطلوب و راحت یک فیلم در تلویزیون، رعایت فاصله مناسب از فاکتورهای حائز اهمیت است. طبق استاندارد، هر اینچ صفحه نمایشگر نیازمند فاصله‌ای حدود 4 تا 4.5 سانتی متر است. به‌ این صورت که برای صفحه نمایشگر 50 اینچی رعایت حداقل دو متر فاصله لازم است و برای تلویزیون‌های بالای 70 اینچ باید حداقل سه متر از نمایشگر فاصله گرفت. 

اما در مورد تلویزیون‌های سری 8 به دلیل وضوح تصویر Ultra HD 4K، رعایت این نکته لازم نیست و می‌توان از فاصله‌ای نزدیک نیز به تماشای فیلم دلخواه نشست. چرا که 4K با وجود ابعاد بزرگ صفحه نمایشگر، از نمای نزدیک نیز کیفیت تصویر را حفظ می‌کند. در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد 4K در تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن بیابید. (لینک لندینگ سری 8)

پخش صدایی مطلوب و رسا با دالبی و سیستم‌های صوتی قدرتمند

یکی از ویژگی‌های مهم که باعث لذت بردن از فیلم در سینما می‌شود، صدای دالبی است که بیننده را در فضایی شبیه به میانه صحنه‌ها و سکانس‌ها قرار می‌دهد. دالبی با رساندن صدای یک فیلم از زوایای مختلف به گوش مخاطب، بر کیفیت تماشا تاثیر مستقیم می‌گذارد و داشتن این ویژگی در تلویزیون نیز می‌تواند به ایجاد فضای سینما در خانه کمک کند.  علاوه بر آن وجود یک سیستم صوتی قدرتمند در تلویزیون در شبیه‌سازی خانگی یک سینما بسیار موثر است. تلویزیون‌های سری 8 ایکس ویژن با سیستم صوتی قدرتمند puresound و صدای دالبی، ایجاد یک سینمای خانگی را در فضای مورد نظر ما امکان‌پذیر می‌کند.

با دانستن این نکات می‌توانیم یک سینمای با کیفیت را در خانه شبیه‌سازی کنیم و از دیدن فیلم‌ در فضایی امن و راحت لذت ببریم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما