استارتاپ در کانادا راه بیندازید و اقامت دائم بگیرید!

کدخبر: 417679

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

دولت کانادا از کسانی که صاحب ایده‌های ناب برای راه‌اندازی کار باشند، حمایت می‌کند.

 این حمایت‌ها در قالب ویزای استارتاپ، تسهیلات برای رشد و توسعه کسب‌وکار و در نهایت هم اعطای اقامت دائم و شهروندی کانادا است. شما هم اگر می‌خواهید از این امکانات بهره‌مند شوید، کافی است استارتاپ در کانادا راه بیندازید. اما چگونه؟

ابتدا بیایید کمی در کانادا قدم بزنیم!

رویکرد کشور کانادا به مهاجر پذیری، مسئله جدیدی نیست! کانادا سرزمین فرصت‌هاست و بازار کار بسیار خوبی دارد. از طرف دیگر جمعیت این کشور در مقایسه با مساحت آن کم است و برای پیش‌برد امور کشور، به نیروی کار بیشتری نیاز دارند.

دولت این کشور هم ضمن حمایت از کسب‌وکارهای فعال، مدام به‌دنبال جذب نیروهای مجرب خارجی از کشورهای مختلف است تا به این روند رشد اقتصادی و اجتماعی سرعت بدهد. به همین خاطر، دولت کانادا برای جذب افراد متخصص در حوزه‌های مختلف، تسهیلات فراوانی عرضه می‌کند. خود شما هم اگر در زمینه مشخصی، مهارت و تجربه دارید، مطمئن باشید کشور کانادا از توانایی‌ها و استعدادهایتان استقبال می‌کند.

دولت کانادا برای جذب مهاجران نخبه و کاربلد به این کشور، برنامه‌های مختلفی دارد که هرکدام برای قشر خاصی مناسب است. یکی از این برنامه‌ها، ویزای استارتاپ کانادا است.اگر واجد شرایط این ویزا باشید، می‌توانید به کانادا بروید، در آنجا استارتاپ راه بیندازید و از کمک‌های مالی بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده کنید و کسب‌وکارتان را توسعه دهید.

شرایط ویزا

اما چه کسانی در این برنامه پذیرفته می‌شوند؟

 • متقاضی راه‌اندازی استارتاپ در کانادا باید ایده بکر و خوبی داشته باشد؛ دولت کانادا ایده‌هایی را که در حوزه فناوری هستند، بیشتر قبول می‌کند.
 • در قدم بعدی، متقاضی باید حمایت یکی از سرمایه‌گذارهای حقیقی، حقوقی، خصوصی یا دولتی کانادا را برای سرمایه‌گذاری مالی یا حمایت و تاییدیه آنها را روی پروژه خود جلب کند.
 • البته متقاضی باید تمکن مالی مناسبی هم داشته باشد، تا بتواند حداقل از پس هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش در کانادا بربیاید.

اگر شرایط بالا را دارید، یا توان به دست آوردن آن‌ها را در خود می‌بینید، پس راه زیادی تا راه‌اندازی استارتاپ در کانادا و چه‌بسا گرفتن اقامت دائم کانادا در پیش ندارید. بیایید قدم‌به‌قدم جلو برویم:

قدم اول: طرح خود را برای استارتاپ در کانادا آماده کنید

ایده‌هایی که برای استارتاپ در کانادا پذیرفته می‌شوند، باید در وضعیت اجتماعی و فرهنگی این کشور قابل‌اجرا باشند؛ بکر و جدید باشند و نمونه بهتری در کانادا نداشته باشند.

توصیه مهم‌تر آن که قبلا نمونه‌ای از آن محصول فیزیکی یا غیرفیزیکی را ساخته باشید و آن را همراه درخواست ویزای استارتاپ ارائه دهید.

اما با توجه به اینکه صدها استارتاپ در روز شروع به فعالیت در سرتاسر دنیا می‌کنند، چگونه باید بهترین ایده استارتاپ را انتخاب کنیم؟ دولت کانادا به کدام استارتاپ‌ها بیشتر علاقه دارد؟ در ادامه فهرستی از پرطرف‌دارترین حوزه‌های راه‌اندازی استارتاپ در جهان اشاره می‌کنیم:

 • استارتاپ در حوزه تجارت الکترونیک
 • استارتاپ در حوزه هوش مصنوعی
 • استارتاپ در حوزه فناوری مالی
 • استارتاپ در حوزه رمز ارزها
 • استارتاپ در حوزه فناوری آموزشی
 • استارتاپ در حوزه خدمات بهداشتی
 • استارتاپ در حوزه حمل‌ونقل

البته موارد بالا، فقط نمونه‌هایی از حوزه‌های رایج استارتاپ هستند. اما بیشترین طرح‌هایی که برای استارتاپ در کانادا پذیرفته می‌شوند، برپایه ایده‌هایی در حوزه فناوری‌های نوین هستند؛ مانند خدماتی که در قالب وب‌سایت ارائه می‌شوند، یا اپلیکیشن موبایلی که خدمت خاصی دارد و طرح‌هایی مانند این  موارد.

با وجود اینکه همین امروز هم هزاران استارتاپ موفق در کانادا هستند که مراحل رشد و توسعه خود را پشت سر گذاشته و به ثبات درآمدی رسیده‌اند. برای یافتن استارتاپ‌های فعال در کانادا و الهام‌گرفتن از وضعیت قبلی و فعلی آن‌ها، می‌توانید استارتاپ‌های کانادایی را در گوگل جست‌وجو کنید.

برای نمونه، چند جوان در سال ۲۰۱۷ شرکتی به‌نام سیلک اند اسنو (Silk & Snow) را در شهر تورنتوی کانادا پایه‌گذاری کردند. کار اصلی این شرکت، تولید و عرضه کالاهای خواب، به‌ویژه تشک‌های خوش‌خواب به‌صورت خرده‌فروشی و فروش اینترنتی است. جالب اینکه سیلک اند اسنو توانست طی تنها دو سال، ۳۳۷۵درصد رشد کند!

قدم دوم: حمایت سرمایه‌گذارهای کانادایی را جلب کنید

برای راه‌اندازی استارتاپ در کانادا لازم نیست خودتان سرمایه‌گذاری کنید، بلکه بخش‌های مختلف خصوصی یا دولتی در کانادا هستند که طرح شما برای راه‌اندازی کسب‌وکار را بررسی کرده و در صورت موافقت، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. برای نمونه:

 • سرمایه‌گذاران فرشته، که به‌طور معمول افراد حقیقی با سرمایه‌های کلان هستند، و روی ایده‌های استارتاپی سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 • شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، که به‌طور معمول شرکت‌های بزرگی هستند که از استارتاپ‌ها حمایت مالی می‌کنند.
 • شتاب‌دهنده‌ها یا مراکز رشد، که کسب‌وکارهای نوپا را از مراحل اولیه شکل‌گیری تحت‌حمایت خود قرار می‌دهند.

پس اگر طرح خوبی دارید، با یکی از سرمایه‌گذارهای مورد تایید دولت کانادا تماس گرفته، ایده خود را برای استارتاپ در کانادا ارائه داده و نامه حمایت بگیرید. نامه حمایت سرمایه‌گذار، یکی از مهم‌ترین مدارک پرونده ویزای استارتاپ کاناداست.

اهمیت نامه حمایتی به این خاطر است که فرد، شرکت یا سازمان موردنظر، حمایت مالی از استارتاپ شما در کانادا را تأیید می‌کند؛ و اداره مهاجرت این کشور اطمینان پیدا می‌کند که شما کسب‌وکارتان را نیمه‌کاره رها نمی‌کنید.

البته سرمایه‌گذاری حقیقی یا حقوقی مربوطه، تعهدنامه‌ای هم از طرف خودش برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کند. این اداره هر دو نامه را در کنار سایر مدارک شما بررسی کرده و درباره پرونده درخواست ویزای استارتاپ تصمیم نهایی خود را اعلام می‌کند.

ویزای استارتاپ

قدم سوم: بقیه مدارک ویزای استارتاپ را آماده کنید

در قدم سوم باید مدارک مختلفی را آماده کنید که اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است. مهم‌ترین آن‌ها، مدارکی است که تمکن مالی شما برای زندگی در کانادا را اثبات کنند. البته برای راه‌اندازی استارتاپ در کانادا نیازی به سرمایه‌گذاری شخصی ندارید، اما باید ثابت کنید که می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در این کشور بر بیایید.

بعد هم باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه کنید؛ یعنی ثابت کنید توانایی برقراری ارتباط به یکی از این دو زبان رسمی کانادا را دارید. انتخاب زبان انگلیسی یا فرانسوی، به استان مورد نظر برای راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا هم بستگی دارد.

گرفتن ویزای استارتاپ کانادا مراحل مختلفی مانند بیومتریک، انگشت‌نگاری، گرفتن تاییدیه پزشکی و مدارک اثبات سوء پیشینه هم دارد که باید همه آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید تا بتوانید ویزا گرفته و استارتاپ در کانادا را راه بیندازید. طی همه این مراحل حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان می‌برد.

اگر اطلاعات بیشتری درباره ویزای استارتاپ و راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا می‌خواهید، به صفحه ویزای استارتاپ کانادا در وب‌سایت پیشرو مراجعه کنید. این وب‌سایت، متعلق به شرکت معتبر و نام‌دار پروگرسیو، سال‌هاست که در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می‌کند و تا امروز به متقاضیان زیادی برای راه‌اندازی استارتاپ در کانادا و گرفتن اقامت دائم کمک کرده است.

کافی است فرم ارزیابی اولیه برنامه استارت آپ را در وب‌سایت پیشرو، شرکت پروگرسیو تکمیل کنید. کارشناس‌های خبره این شرکت، اطلاعات شما را بررسی کرده و اگر امکان راه‌اندازی استارتاپ در کانادا را داشته باشید، با شما تماس می‌گیرند تا روندهای اداری را برایتان توضیح بدهند.

اگرهم کارشناس‌های مجرب پروگرسیو شرایط شما را مناسب ویزای استارتاپ ندانند، بهترین برنامه مهاجرتی با توجه به امکانات و شرایط شما را پیشنهاد می‌دهند. پروگرسیو از لحظه‌ای که تصمیم بگیرید تا زمان راه‌اندازی استارتاپ در کانادا در کنار شماست و مسیر مهاجرت را برایتان آسان و آسان‌تر می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما