بعد از خرید سرور مجازی ایران امکان تغییر سیستم عامل وجود دارد؟

کدخبر: 452811

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

بعد از خرید سرور مجازی ایران امکان تغییر سیستم عامل وجود دارد؟

 دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت است. دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم نمی تواند بدون تکنولوژی و ارتباطات به راه خود ادامه دهد. داشتن ارتباطات گسترده نیازمند فراهم کردن بسترهای مناسب برای این موضوع است و این دلیل بسیار مهم بود که باعث خلق سرورهای مجازی شد.

سرورهای مجازی در دو قالب سروری مجازی ایرانی و سرور مجازی خارجی در اختیار قرار داده می شوند و سایت های مختلف بر اساس نیازهایی که دارند می توانند از یکی این دو استفاده کرده و سایت را بر روی آن فعال کنند. استفاده از سرور مجازی ایرانی برای سایت های که تمام فعالیت آنها معطوف به داخل کشور است بسیار مفید می باشد.

اما سوالاتی نیز ممکن است برای کاربران به وجود آید که از آن جمله می توانیم به این سوال اشاره کنیم که آیا بعد از خرید سرور مجازی ایران امکان تغییر سیستم عامل وجود دارد یا خیر. در ادامه در مورد این موضوع صحبت کرده و سعی می کنیم اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیار شما قرار دهیم.

سرور مجازی ایران چیست؟

قبل از آنکه در مورد سرور مجازی ایرانی نکاتی را ارائه دهیم بهتر است ابتدای امر توضیحی کوتاه و مختصر در مورد سرورها بدهیم. سرور، دقیقا یک کامپیوتر شبیه تمام کامپیوترهایی است که در خانه و یا در فضاهای مختلف دیده اید. سرورها نیز مانند کامپیوترهای خانگی دارای هارد، رم و سی پی هستند.

تنها تفاوتی که سرورها با کامپیوترهای خانگی دارند این است که سرورها وظیفه دارند پردازش های روی سایت را انجام دهند؛ زیرا سرورها در واقع محل قرارگیری سایت به شمار می روند. موضوع مهمی که در مورد سرورها وجود دارد آن است که یک سرور همیشه و همیشه باید روشن باشد. زمانی که سرور خاموش می شود سایت هایی که بر روی آن قرار دارند از دسترس خارج شده و این اتفاق خوبی نیست.

در سرورهای مجازی، رم، هارد و سی پی یو وجود دارند اما با استفاده از یک سیستم مجازی ساز، فضای سرور به چندین سایت اختصاص پیدا کرده و هر سایت با توجه به میزانی که برای آن تعیین شده است می تواند از منابع موجود استفاده کند. 

سرور مجازی ایران

مزیت های سروی مجازی ایران چیست؟

در ادامه برخی مزیت های سرور مجازی ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

قابلیت دسترسی به سرور مجازی

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که می توان در مورد سرور مجازی ایران اشاره داشت، قابلیت دسترسی به سرور مجازی است. این قابلیت، توانایی مدیریت و کنترل آن را فراهم کرده و می توان به راحتی مشکلاتی که برای آن ایجاد می شود را به راحتی حل کرد. به همین دلیل به سایت هایی که در داخل ایران هستند و می دانند که بازدید کننده ای از خارج از کشور ندارند توصیه می شود به سراغ سرورهای مجازی ایران بروند.

قابلیت نصبت سیستم عامل های مختلف

از دیگری مزیت هایی که می توان برای سرور مجازی ایرانی برشمرد قابلیت نصب سیستم های عامل متفاوت بر روی آن است. بر روی سرورها می توان دو سیستم عامل متفاوت ویندوز و لینوکس را نصب کرد و از خدمات مناسبی که ارائه می دهد به نحو احسن بهره برد. مزیت دیگری نیز سرورهای مجازی ایران دارند که در یک تیتیر جداگانه در مورد آن صحبت خواهد شد.

قابلیت نصبت نرم افزارهای دلخواه

بنا به کاربردهایی که ممکن است یک نرم افزار داشته باشد، سرور مجازی ایران این امکان را فراهم کرده تا بتوان بر روی آن برنامه های متفاوتی را نصب و اجرا کرد. این مورد قویا باعث بهبود عملکرد شده و می تواند به کاربران اجازه دهد تا برنامه هایی که به آن نیاز دارند را بدون هیچ محدودیتی برای روی سیستم عامل نصب کنند، بدن آنکه مشکلی برای آنها به وجود بیاید.

قابلیت بک آپ گیری

از دیگر مزیت هایی که می توان برای سرور مجازی ایران نام برد، قابلیت بک آپ گیری راحت و آسان است. بک آپ گیری در سرور مجازی این امکان را می دهد تا بتوان اطلاعات را علاوه بر یک دیسک بر روی دیسک های دیگر نیز داشت. اگر یک دیسک با خرابی مواجه شود اطلاعات از بین نرفته و امکان استفاده مجدد از اطلاعات فراهم است.

سرعت بالا

یکی دیگر از مزیت هایی که می توان برای سرور مجازی ایران عنوان کرد سرعت بالا است. این بالا بودن سرعت به دلیل واقع شدن سرور مجازی ایران در داخل کشور بوده و به همین دلیل معمولا تمام کسانی که صاحب یک سایت هستند و به دنبال استفاده از خدمات یک سرور با سرعت بالا می گردند به سراغ سرورهای مجازی ایران می روند. این کم بودن فاصله جغرافیایی تاثیر خوبی بر روی افزایش سرعت سایت هایی دارد که در داخل ایران مشغول ارائه خدمات می باشند.

امنیت

از دیگر نکات برجسته در مورد سرورهای ایرانی می توان به بالا بودن امنیت در این سرورها اشاره کرد. سایت هایی که بر روی سرورها بارگذاری می شوند باید در شرایط امنی قرار داشته باشند و اطلاعاتی که دارند تحت هیچ خطری نباید قرار داشته باشد.

سرور

آیا امکان تغییر سیستم عامل در سرور مجازی ایران وجود دارد؟

یکی از نکات برجسته و شاخص در مورد سرور مجازی ایران، تنوع در سیستم عامل هایی که می توان بر روی سرور نصب کرد. معمولا این مورد به کاربر اجازه می دهد تا با توجه به مصالحی که در نظر دارد یکی از انواع سیستم های عامل را انتخاب کرده و بر روی سرور نصب کند.

علاوه بر وجود تنوع در سیستم عامل، موضوع دیگری که باعث شده سرور ایرانی بتواند رضایت کاربران را به خوبی جلب کند، امکان تغییر سیستم عامل در سرور مجازی ایرانی است. اگر بنا به هر دلیلی قصد دارید سیستم عامل سرور سایت را تغییر دهید این امکان برایتان فراهم شده و این تنها یکی از مزیت هایی که استفاده از خدمات سرور مجازی می تواند در اختیار کاربران خود قرار دهد. پس بدون نگرانی از عدم وجود قابلیت تغییر سیستم عامل در سرور مجاری ایران، دست به کار شده و یک سرور امن و با خدمات بالا برای سایت خود در اختیار بگیرید.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: قیمت طلا و نقره در معاملات دیروز روندی کاهشی داشت. با این حال بیت‌کوین توانست با تغییر مسیر به لاین صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما