با پرسودترین نهال‌های گردو و بادام در ایران آشنا شوید

کدخبر: 487105

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

در سال ‌های اخیر مغز بادام و مغز گردو در بسیاری از کشورها از یک ماده غذایی لوکس و تشریفاتی به یک ماده مغذی ضروری تبدیل شده است و این یعنی کشاورزی در زمینه ی پرورش نهال گردو و نهال بادام بسیار پر رونق تر از گذشته است.

 با توجه به ارزش تغذیه ‌ای گردو و بادام و تقاضای روبه رشد این محصولات در سطح دنیا و قیمت فروش بالای آن، سرمایه‌گذاری درزمینه احداث باغ درخت گردو و درخت بادام می‌تواند سودآور باشد؛ به ‌شرطی که در هنگام کاشت نهال از باردهی آن در محدوده زمانی تخمین زده‌شده مطمئن باشید و این زمانی میسر می‌شود که نهال گردو و نهال بادام مناسب و زودبازده را خریداری کنید.

 در این مقاله قصد داریم شمارا با پرسودترین نهال گردو و بادام آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

نهال گردو

نهال بادام و گردوی اصلاح نژاد شده به چه معناست؟

شاید این جمله معروف را شنیده باشید که سودی که توی خرید نهال گردو هست، تو خرید خونه فرمانیه نیست ! اما چرا خریداری نهال های گردو انقدر پرسود خطاب می شود؟ نهال گردو اصلاح نژاد شده نسبت به بعضی عوامل محدودکننده طبیعی مثل نوسانات جوی و بیماری‌ها، مقاوم است.

نهال گردو اصلاح نژاد شده در انواع مختلف برای سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی طراحی‌شده است و مقاومت خوبی در برابر کم آبی و یا افت دما در فصل بهار از خود نشان می‌دهد.

میزان تولید میوه در واحد سطح و همچنین کیفیت و اندازه میوه‌ها در درختان اصلاح‌شده بسیار خوب و ارزشمند است به طوری که گردوهای برداشت‌شده از یک باغ گردو، کاملاً شبیه و هم‌اندازه هستند.

آشنایی با نهال گردو ژنوتیپ برتر گلد نهال

نهال گردو ژنو‌تیپ برتر گلد نهال؛ از انواع گردوهای بومی ایران است که مورد اصلاح ژنتیک قرارگرفته است. این نوع نهال گردو، با اقلیم‌های گرمسیری و معتدل سازگاری دارد.

• نهال گردوی ژنوتیپ برتر برای رشد به 600 تا 1400 ساعت سرما تا حدود صفر درجه سانتی‌گراد نیاز دارد.

• این درخت گردو، پایه کوتاه است و حداکثر ارتفاع آن به 8 متر می‌رسد.

• سال اول پس از کاشت بار می‌دهد اما باردهی اقتصادی آن از سال پنجم شروع می‌شود.

• حداکثر تولید در این نوع نهال 5 الی 6 تن در هر هکتار است.

• طول عمر آن 80 تا 100 سال است.

• میزان وزن مغز نسبت به پوست نصف است، رنگ میوه قهوه‌ای روشن است. پوست میوه نازک است اما کاغذی نیست.

• کوددهی و هرس، نقش مؤثری در میزان باردهی و طول عمر اقتصادی آن دارند.

آشنایی با نهال گردو فرنور پیوندی

این نوع گردو، بومی کشور فرانسه است و در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی دارد و به‌طورمعمول در ارتفاعات 1800 متر، بالاتر از سطح دریا کاشته می‌شود. %60 وزن میوه را مغز تشکیل می‌دهد که حدود 13 گرم است.

 مغز این نوع گردو روشن و خوش‌طعم است. نهال گردو فرنور؛ زودبازده است و 1 سال پس از کاشت، محصول می‌دهد؛ درخت بالغ در هر هکتار 5/5 تن میوه تولید می‌کند. عمر مفید این درخت بیش از 100 سال است.

نهال بادام

نهال ‌های بادام پرسود در ایران چه نام دارند؟

درخت بادام از گونه‌های مقاوم گیاهی است که تقریباً طیف وسیعی از وضعیت آب و هوایی را تحمل می‌کند. می‌توان گفت گیاه بادام در اقلیم‌های خشک و بیابانی و کم آب تا مناطق سرد قابل پرورش است.

به‌طورقطع سرمایه‌گذاری درزمینه احداث باغ بادام همانند نهال گردو، توجیه اقتصادی دارد، درخت بادام در جهان جزء 10 گیاه اول مناسب کشت در نظر گرفته می‌شود. برای احداث نهالستان و یا باغ بادام بعد از تهیه زمین، مهم‌ترین کار انتخاب نهال بادام مناسب است. نهال باید از گونه‌ای انتخاب شود که بیشترین سازگاری را با شرایط اقلیمی منطقه موردنظر شما داشته باشد.

نهال بادام؛ در واریته‌ها و ارقام مختلفی در بازار ارائه می‌شود، در حال حاضر نهال بادام آذر، بادام مامایی و بادام خوشه‌ای پرسودترین نهال‌های بادام در ایران به شمار می‌روند که قیمت نهال های بادام این نژادها هم بسیار به هم نزدیک می باشد.

شما همچنین در لینک زیر می توانید به مشاهده لیست مشخصات و خرید انواع نهال بادام بپردازید:

https://goldnahal.ir/لیست-ارقام-نهال-بادام/

آشنایی با نهال بادام آذر دیرگل

 بادام آذر نسبت به دیگر اقلام بادام، دیرتر گل می‌دهد؛ درنتیجه نسبت به سرمای بهار مقاوم است. این نوع بادام برای کشت در مناطق خشک و کوهستانی ایده آل است. نهال بادام آذر؛ دارای ارقام مختلفی است که هرکدام ویژگی‌های متفاوتی دارند.

 نهال بادام آذر: 

• 6 تا 8 متر رشد طولی دارد.

• نوع پوست میوه، کاغذی و کیفیت آن مطلوب است.

• در سن 3 الی 4 سالگی بار می‌دهد اما باردهی اقتصادی در سن بلوغ یعنی 5 الی 7 سال آغاز می‌شود.

• در صورت مناسب بودن شرایط رشد، هر درخت، 30 کیلوگرم محصول می‌دهد.

• عمر مفید این درخت بادام 40 سال است.

آشنایی با نهال بادام خوشه‌ای

 نهال بادام خوشه‌ای؛ مقاومت خوبی در برابر کم‌آبی و سرما دارد، ازاین‌رو جزء گونه‌های مقاوم بادام به شمار می‌رود و پوسته آن سخت است. ساقه، پوسته و برگ این درخت به‌عنوان سوخت، مورد مصرف قرار می‌گیرند؛ درنتیجه هیچ دورریزی ندارد.

درخت بادام خوشه‌ای در ارتفاع 700 تا 1500 متر بالاتر از سطح دریا کاشته می‌شود. رشد طولی این درخت حدود 5 متر است. از سال دوم باردهی آن آغاز می‌شود و طول عمر مفید این نوع درخت بادام 25 سال است.

بادام

خرید پرسودترین نهال‌های گردو و بادام از گلد نهال

گونه‌های اصلاح نژاد شده نهال گردو و نهال بادام به دلیل مقاومت بالا نسبت به عوامل محدودکننده محیطی و همچنین کوتاه شدن زمان بلوغ و باردهی مناسب، در بین باغداران محبوبیت زیادی دارند.

 خرید نهال گردو و خرید نهال بادام، باید از مراکز معتبر زیر نظر جهاد کشاورزی انجام شود؛ چراکه اطمینان از بارده بودن نهال در بازه زمانی موردنظر، ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه را کاهش می‌دهد. 

«نهالستان گلد نهال» با داشتن سال‌ها تجربه درزمینه تولید انواع نهال و همکاری با مهندسین جهاد کشاورزی و به‌کارگیری آخرین متدهای روز، آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان است. کلیه نهال‌های تولیدشده در این مرکز دارای شناسنامه و گواهی بهداشت هستند. سلامت نهال‌های تولیدشده در گلد نهال، تضمین‌کننده سرمایه گذاری شما است. کافیست تنها با راه های ارتباطی قرار داده شده در زیر جهت خرید نهال و یا مشاوره اقدام نمایید.

منبع وب سایت نهالستان: (https://goldnahal.ir/)

شماره تماس کارشناسان: (09144812739)

نشانی:  آذربایجان غربی ،میاندوآب ،خیابان 17 شهریور

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی