میلیاردهای نفتی در سال 2021 هم پول پارو کردند

کدخبر: 403177
اقتصادنیوز:‌افزایش قیمت نفت در بازار جهانی باعث شد تا سال 2021 هم سال خوبی برای ثروتمندان نفتی باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس ، افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی از ابتدای سال 2021 تاکنون باعث شده تا مجموع ثروت میلیاردرهای نفتی در جهان، 51 میلیارد دلار افزایش یابد. 

بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، هارولد هَم‌ساو، هم اکنون ثروتمندترین میلیاردر نفتی در آمریکا به شمار می‌رود و از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع دارایی‌اش 3.3 میلیارد دلار افزایش یافته و به 8.4 میلیارد دلار رسیده است. 

سهام "هَم ساو" در شرکت نفتی کانتینانتال ریسورسز، از ابتدای سال جاری تا کنون 59 درصد رشد کرده است. 

دارایی گوآتام آدانی، میلیاردر هندی هم که در حوزه‌هایی نظیر بنادر، کالاهای اساسی و نیروگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرده، در سه ماهه نخست سال جاری از 23.3 میلیارد دلار به 57.1 میلیارد دلار رسیده است.

درواقع بنا به فهرست میلیاردهای بلومبرگ وی بیشترین رشد ثروت را در بین ثروتمندان جهان طی ماه‌های گذشته از سال جاری داشته است.

به طور کلی، در سه ماهه نخست سال جاری ثروت میلیاردهای جهان به طور متوسط 10 درصد رشد کرده و در واقع آنها بیشترین رشد دارایی را در میان میلیاردرهای فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی داشته‌اند.

طی ماه‌های گذشته صنعت نفت از جمله صنایعی بوده که توانسته به شکل قابل قبولی توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. 

درواقع در شاخص S&P500 بورس وال استریت هم شرکت‌های فعال در حوزه انرژی بهترین عملکرد را به ثبت رسانده‌اند. 

کارشناسان بر این باورند که صنعت انرژی همچنان پتانسیل افزایش ارزش سهام را در بورس‌های بین المللی دارند. 

برخی بانک‌های بزرگ بین المللی از جمله جی پی مورگان و گلدمن ساکس نیز در ماه فوریه اعلام کرده بودند انتظار یک صعود شارپی در قیمت نفت دارند؛ چراکه اقتصادهای بزرگ جهان در دوران پساکرونا روند رشد خوبی را در پیش گرفته‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی