ماجرای تخلف وزارت نیرو در برنامه ششم توسعه چیست؟

کدخبر: 458389
علیرضا زندیان، عضو هیات‌رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در توسعه ظرفیت نیروگاهی فعال عمل کرده، اظهار کرد: موضوع تخلف وزارت نیرو در اجرایی نشدن قانون برنامه ششم توسعه مربوط به گذشته و دولت قبل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، علیرضا زندیان درباره ارجاع پرونده تخلف وزارت نیرو در برنامه ششم توسعه به قوه‌قضاییه اظهار کرد:  نمایندگان مجلس ماده ۲۳۴ را برای موضوع تخلف عدم اجرای برنامه ششم اعمال کردند. این موضوع، آثار و تبعات ایجاد شده در بحث انرژی را که در دولت قبل اتفاق افتاده، مورد پیگیری قرار داده است.

وی اضافه کرد: امروز پس از بررسی‌های لازم و ارائه نظرات کارشناسی از طریق مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون اقتصادی این موضوع با ۱۵۵ رای موافق به قوه‌قضائیه ارجاع شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه این موضوع مرتبط با دولت فعلی نیست، خاطرنشان کرد:  اجرای نشدن این قانون حوزه انرژی را تحت تاثیر قرار داده و با توجه به عدم‌ ذخیره‌سازی انرژی برق، نیاز توسعه و سرمایه‌گذاری این انرژی در ابعاد وسیع، مدیریت ویژه‌ای را می‌طلبید که در دولت قبل متاسفانه تامین انرژی به طور عادلانه در سطح کشور و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها به فراموشی سپرده شد.

وی گفت: اگر برنامه ششم به‌طور کامل اجرا می‌شد مطمئنا کشور با کاهش انرژی و در نهایت خاموشی در بخش‌های مختلف مصرف مواجه نبودیم.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: در روزهای که دلار شکل نوسانی خود را حفظ کرده و همچنان در بازار بالا و پایین می شود، اما بازار خودروهای…

از دست ندهید
فلای تودی