معامله گران ارز چشم انتظار مذاکرات وین

قیمت دلار زندانی شد /کانال شکنی در دهه اول اسفند

کدخبر: 479781
اقتصادنیوز : به عقیده تحلیلگران بازار ارز تهران نرخ دلار در محدوده 26 هزار و200 تا 26 هزار و 300 تومان تحت تاثیر اخبار مذاکرات وین زندانی شده و معامله گران به دنبال اخبار قطعی تر از این مذاکرات هستند.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در 9 روز ابتدایی اسفند 1400 شاهد یک کانال شکنی بود . نرخ دلار در اول اسفند ماه سال جاری بر روی 25 هزار و 750 تومان قرار داشت اما  در روز سوم اسفند با 480 تومان افزایش توانست کانال 26 هزار تومان را تصرف کند و با 26 هزار و 380 تومان مبادله شود. 

استراحت نرخ دلار در کانال جدید 

این اسکناس آمریکایی بعد از ورود به کانال 26 هزار تومان  سرعت افزایشی خود را کاهش داد و در همین کانال به استراحت پرداخت. نرخ دلار از روز چهارم اسفند تا نهم اسفند ماه سال جاری  بین محدوده 26 هزار و 350 تومان تا 26 هزار و 200 تومان در حال نوسان بود.

معامله گران بازار دلار معتقدند  در صورتی که نرخ دلار  زیر 26 هزار و 200 تومان برود همین امر می تواند دلار را به سمت  محدوده 25  هزار و 800 تومان هدایت کند. آنها علت این رنج شدن قیمت دلار در تهران را در تزریق درهم در دبی و خالی فروشی در هرات می دانستند 

دلار  اول اسفند تا نهم اسفند

قیمت دلار زندانی شد

معامله گران می گویند دلار در حال حاضر بین محدوده 26 هزار و200 تا 26 هزار و 300 تومان تثبیت شده و  نگاه بازار ارز تهران به سیگنال های  برجامی از سوی وین است. به عقیده تحلیلگران بازار ارز تهران نرخ دلار در محدوده یاد شده تحت تاثیر اخبار  مذاکرات زندانی شده  و معامله گران به دنبال اخبار قطعی تر از این مذاکرات هستند. 

از طرفی خبر ها حکایت از توافق پیش نویس 98 درصدی داشت و از طرفی هم طرف های مذاکره کننده می گفتند که برجام به نقطه حساس رسیده است. معامله گران هم  تصور می کنند  که رایزنی ها به هسته سخت رسیده و باید با احتیاط بیشتری در بازار قدم بردارند  و ریسک کمتری کنند. 

نمودار دلار

در میانه مذاکرات وین یک حمله در 9 روز اخیر مورد توجه بازار دلار قرار گرفت و آن هم به جنگ روسیه و اوکراین مربوط می شد . به عقیده برخی از  معامله گران این جنگ می تواند بر روند مذاکرات اثر بگذارد و همین امر باعث ترس در بازار شده بود. 

نرخ دلار متشکل بر مدار صعود 

 بازار متشکل ارزی  هم در این 9 روز اخیر شاهد صعود قیمت دلار در کانال 24 هزار تومان بود. نرخ دلار روز اول اسفند ماه بر روی 24 هزار و 178 تومان ایستاد و در چهارم اسفند ماه با 430 تومان رشد به 24 هزار و 608 تومان رسید.نرخ دلار در این بازار در روزهای هفتم تا نهم اسفند بالای محدوده 24 هزار و 500 تومان قرار داشت. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی