قیمت خرید تضمینی شیرخام اعلام شد

کدخبر: 496472
اقتصادنیوز: با افزایش قیمت شیرخام همزمان با اصلاح نظام یارانه و پیش‌بینی مازاد ۲۰ تا ۳۰ درصدی شیر، توافقاتی با سازمان تعاون روستایی مبنی بر خرید تضمینی هر کیلو شیرخام با نرخ ۱۲ هزار تومان صورت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: با اصلاح نظام یارانه و پیش بینی مازاد ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید، قیمت مصوب هر کیلو شیرخام ۱۲ هزار تومان تعیین شد.

آقای مجتبی عالی گفت: با افزایش قیمت شیرخام همزمان با اصلاح نظام یارانه و پیش بینی مازاد ۲۰ تا ۳۰ درصدی شیر توافقاتی با سازمان تعاون روستایی مبنی بر خرید تضمینی هر کیلو شیرخام با نرخ ۱۲ هزار تومان صورت گرفت.

به گفته او، با اصلاح نظام یارانه و واریز مابه التفاوت قیمت به حساب سرپرستان خانوار، مشکلی در خرید به شرط فرهنگ سازی مردم وجود ندارد چرا که یارانه واریزی جوابگوی افزایش قیمت هاست.

عالی می گوید: با اصلاح نظام یارانه قیمت هر کیلو شیرخام به ۱۲ هزار تومان افزایش یافت، چنانچه تقاضایی برای خرید در بازار وجود نداشته باشد سازمان تعاون روستایی مازاد تولید را به همان قیمت خریداری می کند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: با تامین به موقع نهاده های دامی پیش بینی می شود که خللی در تولید ایجاد نشود و مجموع تولید به ۱۱ میلیون تن برسد.

با اصلاح نظام یارانه قیمت مصوب هر کیلو جو و ذرت به ۱۲ هزار تومان و کنجاله سویا ۷ هزار تومان رسید، هر چند بنابر گفته اتحادیه دامداران هنوز نهاده ای از طریق سامانه در اختیار دامداران قرار نگرفته است.

براساس اعلام وزیر جهاد کشاورزی قیمت مصوب هر کیلو شیرخام با ۳.۲ درصد چربی و ۳ درصد پروتئین ۱۲ هزار تومان تعیین شد، به ازای هر یک درصد افزایش یا کاهش درصد چربی، ۱۵۰ تومن به این مبلغ (۱۲ هزار تومان) اضافه یا کسر می‌شود.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۸ تیر ۱۴۰۱منتشر شد

    اقتصادنیوز: معاملات اوراق بدهی دولت در آخرین روز کاری هفته شاهد یک جهش بود.

از دست ندهید
فلای تودی