رصد بازار خودرو؛

افزایش 130 میلیون تومانی قیمت این خودرو

کدخبر: ۵۳۲۵۴۹
در نخستین روز از هفته جاری 206 تیپ دو با رشد 11 میلیون تومانی به قیمت 322 میلیون تومان رسیده است، هایما نیز با افزایش 130 میلیونی از 960 میلیون تومان به یک میلیارد و 90 میلیون تومان رسیده است.
افزایش 130 میلیون تومانی قیمت این خودرو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو در طول یک ماه اخیر همانند ماه های گذشته شاهد رونق معاملات نبود اما این هفته نوسانات قیمت دلار عاملی شده تا رکود بازار خودرو تشدید شده و به نوعی رکود خرید و فروش بیشتر شود. متاسفانه رشد قیمت ها در برخی از خودروها به بیش از 20 میلیون تومان می رسد که همین امر بی رغبتی مردم را برای خرید افزایش داده است.

در نخستین روز از هفته جاری 206 تیپ دو با رشد 11 میلیون تومانی به قیمت 322 میلیون تومان رسیده است، هایما نیز از 960 میلیون تومان به یک میلیارد و 90 میلیون تومان رسیده است.

زمان واریز سود سهام عدالت+ مبلغ

علاوه براین دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک نیز رکورد 560 میلیون تومانی را به خود اختصاص داده است، این درحالیست که این خودرو در دو هفته گذشته قیمت 515 میلیون تومانی را ثبت کرده بود.

به اعتقاد فعالان بازار، بازار خودرو بلاتکلیف تر از ماه های گذشته با توقف معاملات روبرو شده است و اخبار آغاز واردات خودرو نیز نتوانسته است رونقی را در بازار به وجود بیاورد چرا که به اعتقاد فروشندگان خودرو اگر قرار بر واردات باشد خودروها راهی بورس شده و در آنجا قیمت های بالایی ثبت می کنند همین امر عاملی می شود تا قشر متوسط جامعه نتوانند نسبت به خرید این خودروها اقدام کنند و به نوعی همچنان این خودروها لوکس محسوب می شوند.

علاوه براین با وجود طرح های فروش مختلفی که توسط خودروسازان انجام می شود به دلیل تاخیر در زمان تحویل بازار شاهد افزایش عرضه محصول نیست و روی هم رفته مردم در خرید خودرو بلاتکلیف هستند.

نام خودرو

قیمت امروز 14 آبان ماه

ساینا

214 میلیون تومان

سمند ای اف سون

355 میلیون تومان

دنا معمولی

415 میلیون تومان

پراید 111

210 میلیون تومان

کوئیک معمولی

213 میلیون تومان

کوئیک آر

223 میلیون تومان

شاهین

360 میلیون تومان

تارا دنده ای

442 میلیون تومان

تیبا 2

213 میلیون تومان

راناپلاس

330 میلیون تومان

 

تیتر یک
  • «پایه پولی» و «سهم پول از نقدینگی» به سقف رسیدند

    اقتصادنیوز: دو متغیر مهم پولی کشور در آذر ۱۴۰۱ رکوردزنی کرده‌اند. سهم پول از نقدینگی به رکورد ده ساله رسیده و رشد…

از دست ندهید
کارگزاری مفید