رصد بازار خودرو؛

خبر خوش وزیر صنعت درباره فروش قسطی خودرو

کدخبر: ۵۶۷۸۲۹
وزیر صنعت گفت: در این دوره تمام کسانی که ثبت نام کرده اند به آن‌ها خودرو با نوبت دهی خودرو تخصیص می‌یابد و دوباره مرحله جدید ثبت‌نام را از ۱۶ اردیبهشت آغاز خواهیم کرد و دقیقا مانند مرحله اول به صورت نوبت دهی خواهد بود و تمامی متقاضیان در مرحله دوم طبق نوبت دهی که انجام میشود خودرو خود را دریافت می‌کنند.
خبر خوش وزیر صنعت درباره فروش قسطی خودرو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، سید رضا فاطمی امین در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبر درباره فرایند عرضه خودرو در طرح یکپارچه که آغاز شده گفت:اواخر سال گذشته ثبت نام در سامانه یکپارچه انجام شد و بیش از ۹۰۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند.

شوک بزرگ به ثبت نامی های ایران خودرو و سایپا بدون قرعه کشی

سوپرایز دقیقه 90 خودروسازان برای طرح فروش خودرو به مناسبت عید فطر؟

وی افزود: ۲۶ فروردین ۶ شرکت از جمله شرکت سایپا، مدیران خودرو و کرمان موتور فراخوان را اعلام کردند و از امروز عملاً فرایند تحویل خودرو آغاز شده است و دیگر متقاضیانی که ثبت نام کردند طبق نوبت دهی اعلامی مراجعه کننده شرکت‌های خودروساز و قراردادهای خود را منعقد کنند و شرکت ایران خودرو ایران خودرو و شرکت بهمن هم در یکی دو روز آینده این فراخوان را برای تحویل خودرو اعلام می‌کنند.

 

فروش خودرو نصف قیمت بازار

وی با اشاره به احتمال تحویل خودروهای طرح یاد شده طی این هفته افزود: احتمال تحویل خودرو با انجام فرایند اداری، تکمیل وجه و دریافت پلاک طی این هفته وجود دارد و امیدوارم از همین هفته جاری تحویل خودرو آغاز شود.

به گفته فاطمی امین، در این دوره تمام کسانی که ثبت نام کرده اند به آن‌ها خودرو با نوبت دهی خودرو تخصیص می‌یابد و دوباره مرحله جدید ثبت‌نام را از ۱۶ اردیبهشت آغاز خواهیم کرد و دقیقا مانند مرحله اول به صورت نوبت دهی خواهد بود و تمامی متقاضیان در مرحله دوم طبق نوبت دهی که انجام میشود خودرو خود را دریافت می‌کنند.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد:خوشبختانه شرکت سایپا و مدیران خودرو در سه ماه آینده تمامی تقاضاهای خود را پاسخ می‌دهند یعنی تمام کسانی که در این دو شرکت ثبت نام کردند خودروهای خود را تا سه ماه آینده طبق اعلام این شرکت‌ها تحویل می‌گیرند و باقی شرکت‌های دیگر مانند کرمان موتور ۶ ماه فرصت خواستند که تحویل بدهند.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ۱۰۰هزار خودرو وارداتی ثبت سفارش شده یعنی واردکنندگان دارای قرارداد با سازنده هستند و انتقال فناوری آن‌ها مشخص شده، خدمات پس از فروش مشخص شده و در سامانه ثبت سفارش ثبت شده است و وجه را واریز کردند و با عرضه خودروهای وارداتی که به زودی انجام خواهد شد امیدوارم آرامش در بازار شاهد باشیم.

خبر خوش وزیر صنعت درباره فروش قسطی خودرو

وی در ادامه از آغاز فروش قسطی خودرو در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال برنامه فروش قسطی خودرو خواهیم داشت امیدوارم که این مدل فروش بتواند بخشی از متقاضیانی که ممکن است برای وجه کامل خودرو به یکباره آمادگی نداشته باشند کارآمد باشد و هم اکنون شرکت‌های خودروسازی در حال چیدن زمینه‌های آن و با بانک‌ها و شرکت‌های لیزینگ در حال هماهنگی هستند که در نیمه دوم سال فروش قسطی خودرو. آغاز شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید