جهت انتظارات در بازار سکه تغییر می کند؟

سکه در دو راهی بورس و دلار /پیش‌بینی قیمت سکه

کدخبر: ۵۷۰۹۴۵
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در بورس کالا تا حدودی اصلاح شد،در شرایط فعلی عده ای معتقدند این امر ممکن است جهت انتظارات در بازار آزاد را نزولی کند. با این حال برخی دیگر می گویند این دلار است که نقش اول در بازار سکه را ایفا خواهد کرد.
سکه در دو راهی بورس و دلار /پیش‌بینی قیمت سکه

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی دیروز رشد قابل توجهی را ثبت کرد. فلز گران بهای داخلی دیروز وارد کانال ۳۵ میلیون تومان شد و تا پله دوم این کانال بالا رفت.

قیمت سکه در دو راهی بورس و دلار

با این حال، قیمت سکه رفاه تا حدودی اصلاح شد. پیش از این تحلیلگران بازار گفته بودند یکی از دلایل تقویت انتظارات در بازار غیر رسمی سکه امامی ناشی از صعودی شدن‌سکه در بورس کالاست.

تورم در بازار خودرو و مسکن تشدید می شود؟ /سرعت گیر در بازار ارز

در شرایط فعلی، این دسته از تحلیلگران باور دارند در صورتی که سکه در بورس به مسیر اصلاح خود ادامه دهد، این امر ممکن جهت انتظارات در بازار آزاد را تغییر دهد.

قدرت سکه بازان افزایشی می شود؟

البته عده ای دیگر باور دارند که تا زمانی که نرخ دلار در روز جاری مسیر رشد را طی کند این امر به قدرت سکه بازان افزایشی خواهد افزود.

تتر از دلار جلو زد /دودستگی در بازار ارز

به باور فعالان اقتصادی، سکه امامی درصورتی که در مرز مقاومتی ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان  تثبیت بدهد احتمال رسیدن آن به نیمه کانال هم محتمل خواهد بود.

اما، اگر این محدوه مقاومتی از دست برود احتمال برگشت تا نیمه کانال ۳۴ میلیون تومان وجود خواهد داشت‌.

تیتر یک
کارگزاری مفید