حمله مسلحانه افراد ناشناس به کاروان سلیم الجبوری+ عکس

کدخبر: 415391
اقتصاد نیوز : منابع عراقی اعلام کردند که کاروان رئیس پیشین مجلس نمایندگان عراق در استان دیاله واقع در شرق این کشور هدف حمله مسلحانه افراد ناشناس قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در اثر این حمله مسلحانه دو نفر از کارکنان دفتر «سلیم الجبوری»، رئیس پیشین مجلس نمایندگان عراق  در دیاله مجروح شدند.

دفتر الجبوری با انتشار بیانیه ای در این باره، تلاش برای سوء قصد کارمندان این دفتر در استان دیاله و تیراندازی از سوی افراد ناشناس به سوی آنها و زخمی شدن دو نفر را محکوم کرد. 

دفتر رئیس پیشین مجلس نمایندگان عراق از نیروهای امنیتی خواست تحقیقات فوری را برای شناسایی عاملان این حمله و تحویل آنها را به دستگاه قضایی آغاز کنند.

بیانیه افزوده است که این امر مسئولیت مضاعفی را بر نیروهای امنیتی در مقابله با این گونه افراد که برای جان انسان ها ارزش قائل نیستند به ویژه کسانی که به رقابت شریفانه ایمان ندارند و به سلاح و خشونت روی می آورند، تحمیل می کند.

حمله مسلحانه به کاروان سلیم الجبوری/عکس

در همین پیوند یک منبع محلی در دیاله گفت که کاروان سلیم الجبوری در جاده المقدادیه – بعقوبه مورد حمله قرار گرفت و دو تن از همراهانش مجروح شدند.

الجبوری در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ عهده دار ریاست مجلس نمایندگان عراق بود، وی زاده شهر مقدادیه از توابع استان دیاله است. 

استان دیاله که مرکز آن شهر بعقوبه است به سبب حضور و تحرکات جسته و گریخته هسته های داعش از مناطق نا امن عراق به شمار می رود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما