هوای خلخال 23 درجه خنک شد

کدخبر: 429610
اقتصادنیوز : در اوج خشکسالی و گرما و با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه ،دمای هوای خلخال 23 درجه نسبت به هوای 2 روز قبل کاهش یافته و خنک شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ؛ فرامرز فرض‌الله‌پور رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه دمای هوای این شهر از روز گذشته رو به کاهش گذاشته و در پیش از ظهر امروز به ۱۲ درجه رسید که در مقایسه با دمای هوای ۳۵ درجه‌ای روز سه‌شنبه و گرم‌ترین روز هفته جاری ۲۳ درجه کاهش نشان می‌دهد.

  فرض‌الله‌پور اظهارکرد: همزمان با کاهش قابل ملاحظه دمای هوا ، ریزش باران در سطح شهر خلخال و مناطق مرتفع بویژه نوار مرزی این شهرستان با استان همسایه گیلان از شب گذشته آغاز و این امر موجب سرسبزی و حیات دوباره مراتع در معرض خشکی کامل در گرماگرم خشکسالی شد.

وی گفت: کاهش دما همراه با افزایش رطوبت هوا موجب طراوت هوای خلخال شده و در حالی که حداکثر رطوبت هوای این شهر در سه روز اول هفته گذشته کمتر از ۱۰ درصد بوده این میزان امروز با هفت برابر افزایش به ۷۰ درصد رسید.

رئیس اداره هواشناسی خلخال افزود: در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز میزان بارش باران در مناطق مختلف این شهرستان بین ۲ تا چهار میلیمتر بوده و میزان بارندگی‌ها از نواحی منتهی به نوار مرزی استان همسایه گیلان بیش از سایر مناطق گزارش می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما