گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از سیاه ترین ماه کرونایی کشور

ابتلای بیش از یک میلیون ایرانی به کرونا در مرداد 1400!+نمودار

کدخبر: 435295
اقتصادنیوز: قاب ماهانه اعداد به ثبت رسیده از بیماری کرونا نشان می‌دهد مرداد ماه 1400 سیاه‌ترین و قرمزترین ماه کشور در تقویم کرونایی ایران بوده است. با ابتلایی بالاتر از یک میلیون نفر و مرگ ومیری در حدود 14 هزار نفر.

به گزارش اقتصادنیوز ، یک سال و نیم از شیوع کرونا در ایران می‌گذرد و هنوز این بیماری در کشور افسار گسیخته تر از قبل جولان میدهد

درهمین رابطه ماه دوم تابستان 1400 سپری شد و طی آن نزدیک به 14 هزار نفر در کشور طبق آمارهای وزرات بهداشت ودر مان جان خود را برسر ابتلا به کرونا از دست دادند. بررسی آماری شاخص های کرونایی دراین ماه نشان می‌دهد در تمام متغیرهای کرونایی دومین ماه تابستان 1400 رکوردهای بی سابقه ای را در 18 ماه گذشته به ثبت رسانده است.

رکورد بیشترین ابتلا به کرونا در مرداد 1400

وزارت بهداشت و درمان همه روزه آمارهایی را از متغیرهای متنوع کرونایی در کشور اعلام می کند. مجموع برخی از این متغیرها می تواند گویای روند ماهانه آنها در کشور باشد.

در همین رابطه در اولین روز شهریور ماه 38 هزار و 657 نفر به این بیماری مبتلا شده که نسبت به روز پایانی مرداد ماه 6 درصد افزایش داشته است

مجموع آمارهای ابتلا به کرونا در مرداد نشان میدهد در ماه میانی تابستان تقریبا 1 میلیون و 53 هزار و 319 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از تمام ماه های کرونا زده کشور به مراتب بالاتر بوده است.

پیش از این بیشترین ابتلای ماهانه به کرونا در تیر ماه ثبت شده بود که 518 هزار و 190 بوده است. به عبارت دیگر ابتلای ثبت شده در این ماه بیش از دو برابر بالاترین رکورد ثبت شده پیش از این ماه بوده است.

در این ماه تقریبا دو میلیون و 642 هزار و 869 تست از مراجعین مشکوک به کرونا اخذ شده که پاسخ 40 درصد آنها مثبت بوده است.

این بالاترین نرخ پاسخ مثبت کرونایی در ماه های کشور بوده است.

کرونا

رکورد بالاترین میزان بستری روزانه کرونا در مرداد 1400

در هر روز تعدای از مبتلایان روزانه به کرونا در بیمارستان ها به صورت روزانه بستری می شوند. در اولین روز شهریور ماه برای ششمین روز متوالی شمار بستری های روزانه از مرز 5 هزار تن عبور کرده و به 5 هزار و 107 نفر رسید.

مجموع این متغیر در 31 روز مرداد ماه نشان می دهد در دومین ماه تابستان 1400 تقریبا 124 هزار و 294 نفر در بیمارستان ها بستری شده اند که بیشترین تعداد بستری ماهانه به حساب می آید.

پیش از این بالاترین تعداد بستری ها در هر ماه به ماه آبان تعلق داشته که برابر با 82 هزار و 381 نفر بوده است. به عبارت دیگر در میانه تابستان دبی بیماران ورودی به بیمارستانها در بخش عادی بیش از 1.5 برابر افزایش پیدا کرده است.

کرونا

رکورد بالاترین تعدادبیماران بدحال کرونایی در مرداد 1400

تعداد بیماران بدحال کرونا در روز نخست شهریور ماه برابر با 7 هزار و 695 نفر از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام شده است.

بررسی های آماری نشان میدهد در مرداد ماه بیشترین تعداد بیماران بدحال کرونایی به ثبت رسیده که برابر با 7 هزارو 626 نفر بوده است.

روند بیشینه ثبت شده از بیماران بدحال کرونایی در هر ماه نشان میدهد دومین رکورد این متغیر در آبان ماه رخ داده که برابر با 5 هزار و 722 نفر بوده است.

افزایش بی سابقه در متغیرهای کرونایی کشور سرانجام در متغیر سیاه کرونایی منعکس شده و رکوردی جدید را به ثبت رساند.

کرونا

رکورد مرگ ومیر کرونا درمرداد 1400

شمار فوتی های روزانه در اولین روز از آخرین ماه تابستان 1400 برابر با 610 نفر ثبت شد. مجموع فوتی ها در تمام روزهای سپری شده از ماه مرداد نشان میدهد کلا در این مقطع 13 هزارو 975 نفر جان خود را بر سر ابتلا به کرونا از دست داده اند. بررسی این متغیر در تمام ماه های کشور نشان میدهد مرداد ماه بیشترین میزان مرگ و میر در کشور را داشته و از این حیث سیاه ترین ماه کرونایی کشور لقب می گیرد. پیش از این ماه آبان با ثبت 12 هزار و 550 فوتی بالاترین رکورد مرگ ومیر در کشور را داشته که ثبت آمارهای جدید موجب شد تا ماه دوم پاییز سال گذشته اکنون پایین تر از مرداد ماه در رده دوم قرار بگیرد.

کرونا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما