امام جمعه پاتاوه:عجله‌ای برای مذاکرات هسته‌ای نداریم

کدخبر: 447451
اقتصادنیوز :امام جمعه پاتاوه گفت: برجام فقط جزء کوچکی از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، سید رحمت الله سیادت ظهر امروز جمعه«23» مهرماه1400 در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر پاتاوه به موضوع تقوا و فضایل علمی، اخلاقی، معنوی وسیاسی امام حسن عسکری علیه السلام در کتاب بحارالان بیان کرد: «اتقوا الله وَکُونُوا لَنَا زَیناً ولا تَکُونوا لَنَا شَیناً» از خدا بترسید و مایه افتخار ما باشید، نه اینکه مایه شرمندگی.

این خطیب جمعه به نقل از امام عصر (عج) و ابن اثیر در خصوص خصوصیات امام حسن عسکری علیه السلام گفت: پدر بزرگوارم نوری فروزان و ماه درخشان بود که خداوند متعال آنچه را نزد خود بود برای او برگزید او راه و روش پدران بزرگوار خود را گام به گام دنبال کرد تا به شهادت رسید خلق و خوی امام حسن عسکری ع همچون خلق و خوی حضرت رسول اکرم (ص) بود.

وی افزود: سیمای ملکوتی آن حضرت معتمد عباسی ملعون خلیفه عباسی امام حسن عسکری (ع) را از مدینه به سامرا آورد و در کنار پادگان خود تحت نظر شدید قرار داد آن حضرت فرمودند؛ همه پلیدی‌ها را در خانه ای نهادند و کلید آن دروغ است.

امام جمعه بخش پاتاوه در خطبه سیاسی نماز با تسلیت شهادت امام حسن عسکری ع و تبریک آغاز امامت فرزند گرامیشان آن امام همام را آموزگار سبک زندگی مهدوی(عج) در عصرغیب دانست و گفت: این امام معصوم ع غریب ترین امام هستند و فرمودند هیچ یک از پدرانم آنگونه که من گرفتار تردید شیعیان شده‌ام، مورد تردید واقع نشدند.

حجت الاسلام سیادت در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آغاز هفته وحدت به روایات شیعه و سنی در مورد سالروز میلاد حضرت رسول اکرم ص به سخنان امامین انقلاب اشاره و بیان داشت: تمام انبیاء از صدر بشریت تا خاتم پیامبران برای این بوده است که جامعه را اصلاح کنند و فلسفه رسالت آنها عدالت اجتماعی در بین مردم و مبارزه با ظلم و رسیدگی به ضعفا و قیام به قسط و عدالت بود.

وی افزود: وجود مقدس نبی مکرم اسلام و رسول اعظم(ص) مهمترین نقطه ایجاد وحدت است، امروز مهمترین دستاویز دشمن برای مقابله با بیداری اسلامی ایجاد اختلاف است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه با اشاره به مذاکره هسته ای ایران با سه کشور اروپایی با بیان اینکه برجام جزئی از سیاست خارجی ایران است نه همه آن اظهار داشت:

ایران برای مذاکره عجله ای ندارد، برجام جزئی از سیاست خارجی ایران است نه همه آن و جمهوری اسلامی به سه دلیل عجله ای برای مذاکره نداریم.

وی گفت: تغییر رویکرد اصلی سیاست خارجی در دولت جدید، یکی از ویژگی‌های دولت آیت الله رئیسی گره نزدن آینده و تمامی مسائل کشور به موضوع برجام است، لیکن ارتباط با کشورهای همسایه خصوصآ قاره آسیا اولویت است و تهدیدهای کشورهای اروپایی و آمریکا و اسرائیل حمله به تاسیسات اتمی و حساس ایران و در پایان غربی ها بایدبه دلیل به شهادت رساندن دانشمند هسته ای ما و خرابکاری در تاسیسات اتمی و بدعهدی آنها باید تنبیه و مجازات شوند و همان طوری که رهبری معظم فرمودند؛ زمان بزن و در رو تمام شد ما با قاطعیت و شجاعت تمام در مقابل زیاده خواهی آنها و تعرض آنها مقابله به مثل و تمام منافع آنها را در منطقه نابود خواهیم کرد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما