عربستان ممنوعیت ورود اتباع خارجی از ۶ کشور را لغو کرد

کدخبر: 457200
اقتصادنیوز: عربستان که در ماه فوریه ورود اتباع خارجی از ۲۰ کشور را ممنوع کرده بود، این ممنوعیت را برای ۶ کشور اندونزی، پاکستان، برزیل، ویتنام، مصر و هند برداشت.

به‌گزارش اقتصادنیوز  به نقل از تسنیم به نقل از عرب‌نیوز، عربستان در روز پنجشنبه اعلام کرد ممنوعیت ورود اتباع خارجی از 6 کشور را که به‌منظور مهار همه‌گیری کرونا اعلام کرده بود، لغو می‌کند.

طبق دستورالعملی که وزارت کشور عربستان اعلام کرده، اتباع خارجی واکسینه شده از کشورهای اندونزی، پاکستان، برزیل، ویتنام، مصر و هند بدون گذراندن دوره 14 روزه قرنطینه می‌توانند وارد این کشور شوند. این دستور از اولین ساعات روز اول دسامبر اجرایی خواهد شد.

بیانیه تهدید آمیز آمریکا علیه ایران

سرنوشت عجیب دختر چشم آبی افغان پس از بازگشت طالبان/ شربت‌گل کجاست؟

این افراد باید بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون آنها در خارج از عربستان، 5 روز را در قرنطینه سپری کنند.

وزارت کشور عربستان اعلام کرد تمام فرایندها و اقدامات لازم برای ورود این افراد، مشمول ارزیابی مداوم مقامات بهداشتی عربستان خواهد شد.

در گزارش این وزارت‌خانه آمده‌است تمام مهاجرانی که امید به بازگشت به عربستان را دارند، باید اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهند تا از عدم ابتلای آنها اطمینان حاصل شود.

 ممنوعیت ورود اتباع خارجی که در فوریه سال گذشته میلادی اعمال‌شده بود شامل کشورهای مختلف از جمله امارات، مصر، لبنان، ترکیه، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ایرلند، پرتغال، سوئیس، سوئد، برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی، هند، اندونزی، پاکستان و ژاپن می‌شد.

تنها دیپلمات‌ها، کارکنان بهداشتی و خانواده‌های آنها از این ممنوعیت مستثنی بودند.

این قانون همچنین برای مسافرانی که از هر کدام از این 20 کشور طی 14 روز قبل‌از ورود به عربستان عبور کرده بودند هم اعمال می‌شد.

پروازهای ورودی و خروجی به عربستان در چهاردهم مارس 2020 و پس‌از اعلام همه‌گیری جهانی کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی متوقف شد.

ورود به عربستان از طریق هوا، زمین و دریا در سوم ژانویه 2021 از سر گرفته شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما