محکومیت یک ایرانی عضو گروهک تروریستی در هلند

کدخبر: 450620
یک تروریست عضو گروهک الاهوازیه در دادگاهی در هلند به اتهام کمک به حملات تروریستی در ایران به حبس محکوم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک دادگاه در هلند روز چهارشنبه یک پناهجوی ایرانی را که هویت او فاش نشده است به دلیل کمک مالی و آماده سازی حملات تروریستی در ایران به چهار سال حبس محکوم کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد، این پناهجو یک مرد ٤٢ ساله و عضو گروهک تروریستی و جدایی‌طلب الاهوازیه است. وی یک فرد ایرانی الاصل است اما از زمان گرفتن پناهندگی در هلند در این کشور زندگی می کند و به همین دلیل دادگاه منطقه ای روتِردام (شهری ساحلی واقع در جنوب هلند) به اتهامات او رسیدگی کرده است.

دادگاه ضمن صدور این حکم اعلام کرد که این فرد با گروه جدایی طلب الاهوازیه همکاری داشته که حملاتی تروریستی را در ایران طراحی و اجرا کرده است.

این دادگاه در اطلاعیه خود در این زمینه افزود: او درباره افرادی که قرار بوده در این حملات هدف قرار گیرند بحث و رایزنی می کرده، برای اجرای عملیات کمک مالی کرده و از اعضای دیگر الاهوازیه خواسته بوده تا از حملات فیلم ویدئویی تهیه کنند.

این دادگاه همچنین تصریح کرد: این متهم در جریان فعالیت‌های خود نقش مهمی در یک سازمان تروریستی و مجرمانه ایفا کرده که هدف آن حمایت از حملات تروریستی در ایران بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما