لاپید اعتراف کرد/ روابط ما با آمریکا از بین رفته است/ بر اوضاع کنترل نداریم

کدخبر: ۶۴۷۱۲۰
اقتصادنیوز : نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به کشته و زخمی شدن نظامیان این رژیم در شمال غزه؛ به انتقاد شدید از نتانیاهو و کابینه وی پرداخت.
لاپید اعتراف کرد/ روابط ما با آمریکا از بین رفته است/ بر اوضاع کنترل نداریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نظامیان این رژیم در جبالیا واقع در شمال غزه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «دولت کنترل اوضاع را از دست داده است؛ سربازان روزانه در غزه کشته می‌شوند و در صفحات تلویزیون نیز با یکدیگر می‌جنگند؛ دولت از هم پاشیده و کارایی ندارد».

خبر مرتبط
تشدید تنش‌ها بین مقامات اسرائیل / نتانیاهو پاسخ گالانت را داد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل در پاسخ به اظهارات جدید وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد که حاضر نیست کنترل نوار غزه را به تشکیلات خودگردان بدهد.

رهبر مخالفان نتانیاهو افزود: «وزرا در جلسه کابینه دست به اعتراض می‌زنند؛ یکی از وزارتخانه‌ها کامیون‌های حامل کمک [به غزه] می‌فرستد و وزارتخانه دیگری آن را به آتش می‌کشد؛ روابط با آمریکا از از بین رفته و طبقه متوسط از هم پاشیده و جبهه شمال از دست رفته است».

یائیر لاپید در پایان نوشت: «با این اوضاع نمی‌توان ادامه داد؛ با این دولت هرگز پیروز نخواهیم شد».

رسانه‌های اسرائیلی شامگاه گذشته از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای لشکر 98 ارتش این رژیم در اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال غزه خبر دادند. هنوز جزئیات این حمله موفق رزمندگان فلسطینی منتشر نشده است؛ اما برخی رسانه‌های عبری‌زبان نوشته‌اند که بر اثر شلیک راکت به سمت نیروهای ارتش اسرائیل در شمال غزه، 15 زخمی نفر زخمی شده‌اند که حال 9 نفر از آنها وخیم است. برخی رسانه‌های دیگر نیز نوشته‌اند که بر اثر انفجار یک ساختمان بمب گذاری شده در جبالیا در شمال شرق غزه حدود 20 نظامی ارتش رژیم صهیونیستی کشته و زخمی شدند.

شبکه المیادین نیز به نقل از رسانه‌های عبری زبان نوشت که برخی خبرها از کشته شدن 7 نظامی از تیپ چتربازان ارتش اشغالگر خبر می‌دهند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید