پیش بینی روند بازار ارز 26 اردبیهشت

خط سرنوشت ساز در بازار ارز/دلار وابسته به اخبار

کدخبر: ۴۱۲۵۸۶
اقتصاد نیوز: قیمت 23 هزار تومانی از دیدگاه معامله گران خط سرنوشت در بازار ارز است.اگر قیمت دلار این حد را رد کند دیدگاه صعودی در بازار تقویت می شود.
خط سرنوشت ساز در بازار ارز/دلار وابسته به اخبار

به گزارش اقتصاد نیوز، معامله گران بلند مدت باور دارند، خط 23 هزار تومانی، شکل دهنده انتظارات بازار ارز است. از نگاه آن ها هر زمان قیمت دلار بالای این خط نوسان کند، احتمال صعود قیمت بسیار زیاد خواهد بود و تا زمانی که زیر 23 هزار تومان است، خرید ارز پرریسک خواهد بود. روز شنبه اسکناس آمریکایی به خط 23 هزار تومانی بسیار نزدیک شد و در محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومانی قرار گرفت. روند افزایشی روزهای اخیر پس از سقوط دو هفته قبل نشان می دهد که نوسان گیران سود مناسبی را در بازه زمانی کوتاهی به دست آوردند. با این حال، انتظارات درازمدت تر بازار دلار به خط 23 هزار تومانی گره خورده است.

دلار پشت خطی

قیمت دلار وابسته به اخبار

با اینکه تحلیل گران فنی باور دارند، خط 23 هزار تومانی نقش تعیین کننده ای در آینده بازار دارد‌،  شماری از معامله گران باور دارند، تا زمان انتخابات ریاست جمهوری باید با احتیاط اقدام به خرید و فروش کرد. از نگاه آن ها، بازار ارز تا آن زمان وابسته به اخبار خواهد بود و هر خبر تازه ای می تواند جریانی جدیدی را در بازار ایجاد کند. بازار ارز در روز گذشته به نامزدی چهره های مطرح برای انتخابات واکنش خاصی نشان نداد ولی به نظر می رسد خردادماه، بازار ارز به دقت روند انتخابات را دنبال کند

.در کنار این، افزایشی ها باور دارند، اگر مذاکرات هسته ای تا تاریخ 31 اردیبهشت به نتیجه ای نرسد، موج جدیدی از خریداران وارد بازار خواهند شد. این در حالی است که عده ای باور دارند، امید بازار برای به نتیجه رسیدن مذاکرات از اواسط هفته گذشته کاهش یافت و بازار خبر احتمالی آن را پیش خور کرده است. نگاه های کاهشی در بازار کمرنگ شده اند ولی هم چنان عده ای باور دارند، یک افت سنگین دیگر چشم به راه قیمت دلار است. این گروه باور دارند بازارساز اجازه نمی دهد دلار قبل از انتخابات بالای مرز ۲۰ هزار تومان باقی بماند. نامزدی رییس کل بانک مرکزی برای ریاست جمهوری ممکن است این دیدگاه را طی روزهای بعد تقویت کند.

در اکوایران ببیند: صف سنگین ۲ هزار یورویی

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید